ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dlaczego trzeba zastąpić PiS? (2) 
28 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Orwell 2014 
12 styczeń 2014      Artur Łoboda
Kilka uwag na temat aborcji 
16 marzec 2012      Artur Łoboda
Radio Erewań znowu nadaje 
29 grudzień 2015      Artur Łoboda
Janosik po amerykańsku, czyli kariera gubernatora Jesse Ventura 
2 maj 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Do młodzieży polskiej - żydowskiego pochodzenia 
13 maj 2013      Artur Łoboda
Przekuć przegraną w zwycięstwo  
12 marzec 2017      Artur Łoboda
Korupcja uwłaszczona przez Platformę Obywatelską 
7 grudzień 2015      Artur Łoboda
"plus" 
7 marzec 2014      Artur Łoboda
Ludzie z takimi mordami 
13 lipiec 2015      Artur Łoboda
O postawie Żydów pod sowiecką okupacją na Kresach 1939-1941 
27 luty 2014      www.polskawalczaca.com
"Reprywatyzacja" 
1 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Mniej słów, mniej szkód 
13 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Sumliński o uzbrojonych żołnierzach Mossadu na Okęciu! 
12 maj 2019     
Spektakl "Klątwa" na polityczne zamówienie PiS 
22 kwiecień 2017     
Zbrojenia i repolonizacja 
5 maj 2017     
March 10, 1939 The day Stalin propositioned Hitler to share Poland between them 
22 luty 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Kłamstwo, manipulacja, oszustwo 
8 maj 2014      Artur Łoboda
Pierwsza lista hańby 2015 
26 maj 2015      Artur Łoboda
Nowy Windows będzie szpiegował nas wszystkich 
24 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Wymuszanie fałszywych zeznań przez CIA?


Trockiści nowojorscy nawróceni na radykalny syjonizm stworzyli ideologię neokonserwatyzmu w celu opanowania władzy w USA, za pomocą propagandy na użytek fundamentalistów protestanckich, którzy wierzą, że zwycięstwo Żydów nad Arabami jest konieczne dla powrotu Chrystusa na ziemię. Wybrali oni sobie za cel ludzi o orientacji zachowawczej w ramach partii republikańskiej.

Dzięki nazwie ruchu neo-konserwatywnego opanowali oni zachowawcze fundacje i zdobyli fundusze tychże fundacji na finansowanie ich propagandy za pomocą ośrodków planistów, takich jak American Enterprise Institute w Waszyngtonie, gdzie Radek Sikorki ukształtował swoją karierę polityczną. Trocki kiedyś nawoływał do wojny permanentnej o komunizm, a obecnie neokonserwatyści nawołują do wojny permanentnej o ich wersję demokracji.

Neokonserwatyści włączyli się w wielką grę o paliwo i pozyskali poparcie kompleksu wojskowo-przemysłowego w ich planach lukratywnej dla przemysłu wojskowego wojny permanentnej o demokrację, począwszy od napadu rabunkowego na Irak, bogaty w ropę naftową i gaz ziemny. W propagandzie ich Irak jakoby zagrażał istnieniu Izraela, który według ich planów miał być hegemonem od Nilu do Eufratu i mieć monopol broni nuklearnych na Bliskim Wschodzie.

Prowokacja w formie napadu na dwa wieżowce w Nowym Jorku we wrześniu 2001, t. zw. 9/11, do tej pory nie jest całkowicie wyjaśniona, ponieważ w godzinę po zawaleniu się dwóch wieżowców uderzonych po kolei przez dwa samoloty, bez powodu zawalił się trzeci wieżowiec. Wówczas zginęło około 3000 osób, w tym połowa cudzoziemców. Natomiast przed katastrofą Żydzi byli ostrzegani, żeby tego dnia nie poszli do pracy w tych wieżowcach. Tym czasem izraelskie kamery telewizyjne czekały na kolizje samolotów z dwoma wieżowcami i fotografowały trudne do wykonania, identyczne wiraże dwóch wielkich samolotów i ich uderzenie w wieżowce na tym samym poziomie, po kolei, jeden koło drugiego.

AlQaida z Afganistanu jest oskarżona o dokonanie prowokacji 9/11 by, ale jej szef Osama bin Laden, nie jest wymieniony wśród terrorystów odpowiedzialnych za tą zbrodnię, na liście sporządzonej przez FBI. Wielu ludzi jest przekonanych, że słabo przeszkoleni piloci z AlQaidy przełączyli kontrolę na pilotowanie automatyczne, przygotowane do lotu w kierunku wabiących sygnałówek, umieszczonych w dwu wieżowcach stojących koło siebie. W rezultacie napadu na wieżowce zaistniał powód wyprawy karnej i pacyfikacji Afganistanu przez USA, ale Irak nie miał absolutnie nic wspólnego z AlQaidą. Wręcz Saddam Hussein był otwartym wrogiem AlQaidy.

Rząd Bush-Chenney nakazał wymuszanie fałszywych zeznań przez CIA, według dokumentów, teraz udostępnionych publiczności przez rząd prezydenta Obamy. Chodziło o wymuszenie od członków AlQaidy fałszywych zeznań o jakoby popieraniu ich i współpracy z AlQaidą ze strony Saddam’a Hussein’a. Celem tortur było uzyskanie fałszywych dowodów, że napad USA na Irak był częścią walki z AlQaidą, a nie napadem w celu rabunku zasobów paliwa w Iraku.

Na rozkaz rządu Bush’a wojskowi psycholodzy James Mitchell i Bruce Jessen mieli opracować program tortur i w 2002 roku zaprogramowali więzienia, tak zwane „exploitation facility,” w których więźniowie byli by poddawani wyszczególnionym przez nich torturom, takim jak bicie człowiekiem o ścianę, pozbawianie go snu i stopniowe topienie („waterboarding”). Jessen proponował, żeby nie wpuszczać do tych więzień takich ludzi, jak przedstawiciele Czerwonego Krzyża.

Adwokaci Abu Zabaydah, człowieka torturowanego w Polsce, według jego zeznań, twierdzą, że rząd Bush’a nakazał prawnikom ministerstwa sprawiedliwości przygotować interpretacje prawne, które retro-aktywnie miały zwolnić z odpowiedzialności karnej agentów CIA po dokonaniu tortur, na wyżej wspomnianym Palestyńczyku.

Senator Carl Lewin, Żyd z pochodzenia, stwierdza, że wielu oficerów protestowało przeciwko uczeniu i stosowaniu tortur, w celu uzyskania takich dowodów, jak że Irak był odpowiedzialny za zbrodnie AlQaidy. Tortury według niego były stosowane w wielu więzieniach, takich jak w Abu Gharib, gdzie „kozła ofiarnego” uczyniono z generała brygady Janis Karpinski i zdegradowano ją do stopnia pułkownika za to, że protestowała przeciwko stosowaniu tortur, według jej to zeznań przed kamerami telewizyjnymi, pod koniec kwietnia 2009.

Senator Lewin żąda, żeby minister sprawiedliwości Eric Holder powołał komisję do ustalenia jakie nadużycia i nakazy tortur wydawali dygnitarze w rządzie Bush’a, według raportu „Democracy Now,” z 22go kwietnia, 2009. Obecnie prezydent Obama twierdzi, że wymiar sprawiedliwości USA ma w swojej kompetencji dokonanie potrzebnych dochodzeń i pociąganie do odpowiedzialności ludzi, którzy w ogóle uzasadniali stosowanie tortur, a zwłaszcza w celu wymuszania fałszywych zeznań.

WWW.pogonowski.com
23 kwiecień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Naród wybrany?
wrzesień 3, 2003
Czy Unia Europejska powinna zawrzeć sojusz z Rosją?
styczeń 17, 2007
Stefan Durand (tłum. Halina Lisowska-Chehab)
Zamach pełznie coraz wyżej
lipiec 12, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Na Święto 11 Listopada
listopad 10, 2007
Dariusz Kosiur
Kraków - Najbardziej rozpoznawalne miasto świata
listopad 11, 2007
interia
Budżet katastrofy
padziernik 16, 2003
Prof. STEFAN KUROWSKI
Emeryt na rencie
marzec 20, 2008
MAREK JASTRZˇB
Rzeczpospolita konfidencka
kwiecień 11, 2007
Witold Kowalczyk
O pracę będzie coraz trudniej
luty 21, 2003
Bartosz Krzyżaniak http://www.zw.com.pl/
Bankierzy i Złodzieje!
padziernik 15, 2003
Israel Shamir
Monarchia
kwiecień 27, 2003
przesłała Elżbieta
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
Łyżwiński na prezydenta.
grudzień 11, 2006
Jan Lucjan Wycislak
To musi przeczytać każdy Polak
lipiec 21, 2008
PAP
Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Do pseudopatriotów - idiotów
padziernik 3, 2005
Artur Łoboda
PUBLIC RELATIONS – kształcenie ogłupiałego motłochu
sierpień 10, 2006
meditus
„Fiasko w Iraku”
lipiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hydraulik wita w Krakowie
marzec 24, 2006
Konstytucja zagłady
marzec 8, 2005
Tomasz Ja?wiński - Nowa Myśl Polska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media