ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W Krakowie zaczyna być ciekawie 
25 maj 2015      Artur Łoboda
Odszedł ostatni z wielkich 
2 kwiecień 2018     
9 styczeń 2012 roku - co nam przyniesie przyszłość? 
9 styczeń 2012      Admin
Dlaczego Polska jest taka - jaka jest 
1 marzec 2016      Artur Łoboda
Fundamentalna różnica 
3 listopad 2016      Artur Łoboda
Biliony w minerałach w Afganistanie. 
29 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Dlaczego zginął? 
4 grudzień 2017      Artur Łoboda
WIELKA HUTZPA - SAYAN NA WAWELU 
20 kwiecień 2010      Bob Kordecky
Kruk krukowi oka nie wykole (2) 
30 grudzień 2016     
I ja mam w to uwierzyć? 
14 maj 2017     
Ekoterroryści z Unii Europejskiej 
9 marzec 2019     
Sataniści 
3 wrzesień 2010      Goska
Czy to sytuacja bez wyjścia? 
20 listopad 2014      Artur Łoboda
Tego jesteśmy wszyscy świadomi 
30 czerwiec 2015     
Szokująca prawda o polskiej armii 
24 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
PiSowska mądrość etapu 
15 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Radosław Sikorski obraża Polaków po raz kolejny 
27 lipiec 2011      PAP
UE 
30 styczeń 2018      ....
Letter to the editor on the colonial rule of Prussia and Austria in Polish lands 
12 grudzień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Gigantyczne przekręty finansowe w państwowej komisji wyborczej 
21 listopad 2014      Tadeusz

 
 

„Pojedynek”

Nierówny pojedynek między przywództwem Pakistanu i Waszyngtonem z jednej strony i ludnością Pakistanu z drugiej, jest opisany przez Pakistańczyka z pochodzenia, brytyjskiego autora, nazwiskiem Tariq Ali, w książce pod tytułem „Pojedynek: Pakistan na linii przelotu potęgi amerykańskiej,” („The Duel: Pakistan on the Flight Path of American Power,”). Jest to książka na czasie, ponieważ w ostatnich miesiącach zaostrzyły się stosunki między tymi dwoma państwami.

Zaostrzone stosunki USA-Pakistan były dyskutowane już 16go września, 2008 na forum Democracy Now, wkrótce po wstrzymaniu na granicy z Afganistanem „wycieczki interwencyjnej żołnierzy USA” przez wojsko Pakistanu. Władze Pakistanu protestują już od dłuższego czasu, przeciwko bombardowaniu przez latające roboty amerykańskie typu „Drone” („Truteń”) jak również przeciw desantom oddziałów amerykańskich na wioski pakistańskie i zabijaniu dużych grup niewinnych ludzi cywilnych, włącznie z kobietami i dziećmi.

Tariq Ali uważa, że doszło do katastrofalnej sytuacji, w której główną korzyść z ataków amerykańskich mają Talebani, przeciwko którym USA walczy w Afganistanie i w Pakistanie. Trzeba pamiętać, że wszyscy Talebani są Pasztunami, ale nie wszyscy Pasztuni są Talebanami. Autor Tariq Ali obserwuje, że po Drugiej Wojnie Światowej, USA traktowało nie-semickich muzułmanów w Turcji, Iranie i Pakistanie tak, jak Sowieci traktowali swoje państwa satelickie, do których niestety należała Polska. Jakoby muzułmanie Semici, czyli Arabowie, stanowią dla Waszyngtonu inną problematykę, niż muzułmanie nie-Semici.

Decyzja prezydenta Obamy kontynuowania polityki interwencji w Pakistanie rozpoczętej przez prezydenta Bush’a, jest wielkim błędem i zdradza brak zrozumienia sytuacji w Afganistanie według Tariq’a Ali, który twierdzi, że znowu, tak jak w Wietnamie, Waszyngton nie mogąc sobie dać rady przez siedem lat z pacyfikacją Afganistanu, obecnie swoimi siłami najeżdża i atakuje sąsiednie państwo Pakistan i zabija tam ludność cywilną. Według Tariq’a z każdym rokiem sytuacja pogarsza się. USA antagonizuje coraz więcej ludzi i nie jest w stanie ani dokonać pacyfikacji, ani skończyć działania wojenne w Azji Środkowej.

Sytuacja w Pakistanie pogarsza się zwłaszcza, gdy władzę prezydencką przejął Asif Ali Zardari, wdowiec po byłym premierze, zamordowanej pani Benazir Butto, szefie Partii Ludowej. Zardari jest znany z masowych szwindlów, na których dorobił się dużej fortuny, w czasie rządów jego żony. Ostatnio odbył on inaugurację na prezydenta Pakistanu, w obecności marionetkowego prezydenta Afganistanu, Hamid’a Karzai’a, po której obaj padli sobie w objęcia „jak dwie bliźniacze marionetki,” niby w walce przeciwko terroryzmowi, zależne od wiceprezydenta Chenney’a, za czasów kadencji prezydenta Bush’a.

Tariq uważa, że obydwaj ci marionetkowi prezydenci kwalifikują się na swoje stanowiska, ponieważ są skorumpowanymi a nie autentycznie wolnymi ludźmi. W Pakistanie prezydent jest wybierany przez parlament i Zadari został prezydentem mimo tego, że popiera go tylko 14% Pakistańczyków. W rzeczywistości, szef ministerstwa sprawiedliwości w Pakistanie, Iftikhar Chaudhry, ma obecne największe poparcie ludności i na pewno wygrałby powszechne wybory na prezydenta, według Tariq’a Ali’ego.

Obecny pojedynek trwa od ponad pięćdziesięciu lat. Z jednej strony jest popierana przez USA skorumpowana elita polityczna i wojsko wraz z wywiadem wojskowym, a z drugiej strony jest 180 milionów mieszkańców Pakistanu. Walka toczy się o podstawowe potrzeby życiowe: służbę zdrowia, szkolnictwo i żywność. Dotąd za każdym razem ludność przegrywała na korzyść popieranego przez USA wojska i skorumpowanej elity politycznej. Najlepszym przykładem jest prezydent Zardari.

Skutkiem tej sytuacji według statystyk ONZ, znaczna większość dzieci urodzonych w Pakistanie cierpi z powodu niedożywienia i zaniedbania, za które jest odpowiedzialna rządzącą klika, z którą ludność Pakistanu „zmaga się w śmiertelnym pojedynku.” Tymczasem miliardy dolarów ze skarbu USA wydawane w celu utrzymania kontroli politycznej Pakistanu przez Waszyngton, giną w kieszeniach skorumpowanej elity politycznej.

Tariq Ali zna stosunki w Ameryce Łacińskiej gdzie ostatnio rządy popierają pierwszego w historii Indianina, prezydenta Boliwii, nazwiskiem Evo Morale. Nakazał on opuszczenie jego kraju przez Philipe Goldberg’a, ambasadora USA (Żyda) i grupę jakoby „najemników skrytobókców.” Morales twierdzi, że szuka w stosunkach z zagranicą „partnerów w rozkazodawców.”

Naturalnie mała kreolska elita Boliwii chce odsunąć od władzy wybranego przez większość ludności, Evo Morales’a i przywrócić tam lukratywne dla niej rządy typu „republik bananowych” na usługach USA. Próba takiego obrotu sprawy groziłaby wojną domową w Boliwii, w której obecnie interwencja USA byłaby trudna, z powodu uwikłania sił amerykańskich w dwóch wojnach, w Iraku i w Afganistanie.

Były kandydat na prezydenta USA Pat Robertson mówił otwarcie przed kamerami telewizji, że CIA powinno „posłać skrytobójcę do Wenezueli, w celu zabicia Hugo Chavez’a.” Obywatele Boliwii tak jak i obywatele Wenezueli w większości zdają sobie sprawę z takiego niebezpieczeństwa i gotowi są walczyć w obronie demokratycznie wybranego przez nich prezydenta.

Sytuacja w Boliwii, pod rządami prezydenta wybranego większością głosów, Evo Morales’a, jest zupełnie inna niż w Pakistanie, gdzie niedawno inaugurowany prezydent był wybrany przez parlament na podstawie przetargów politycznych, mimo tego, że go popiera tylko 14% ludności. W Pakistanie ludność walczy o swoje prawa w „pojedynku” opisywanym przez Tariq’a Ali’ego.

WWW.pogonowski.com
17 maj 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Amerykańskie idee globalnego podboju
luty 18, 2005
dr Marek Głogoczowski
Polska Państwem Prawa ?
kwiecień 7, 2003
dr Adam Sandauer
Tylko Narodowe Panstwo Polskie
kwiecień 14, 2003
przeslala Elzbieta
Gesty - niby nic wielkiego, a jednak...
maj 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cechy charakterystyczne u antysemity
styczeń 15, 2007
dorek
Prostytucja
padziernik 29, 2004
Obrona przed "wojną ostateczną"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
TRYBUNAŁ STANU
wrzesień 9, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Gdy rozum śpi budzą się upiory
maj 1, 2008
Artur Łoboda
Odpowiadamy za tych, których oswoiliśmy
padziernik 12, 2003
Artur Łoboda
Czy Madoff kradł dla dobra Izraela?
marzec 17, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Józef Beck wykonał plany Józefa Piłsudskiego i przyczynił się do klęski Hitlera
grudzień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
E-mail z Chicago
grudzień 3, 2008
Dariusz Kosiur
Kraków - Najbardziej rozpoznawalne miasto świata
listopad 11, 2007
interia
Ludożerczy kapitalizm a wolny rynek w Polsce
sierpień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
USA będą musiały (chciały) użyć w Iraku broni jądrowej
styczeń 31, 2003
PAP
Panie Pietrzak - prosimy o bis.
sierpień 1, 2003
Artur Łoboda
Czy lądowanie na księżycu nakręcono w Hollywood?
lipiec 18, 2007
( . ) bez podpisu
Wielki bluff
luty 24, 2003
Andrzej Rudnicki http://www.trybuna.com.pl/
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media