ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Magiczne słowo "faszyzm" 
27 grudzień 2013      Artur Łoboda
Przed szkodą i po szkodzie głupi 
20 luty 2012      Artur Łoboda
Telegraficzne podsumowanie roku rządów PiS 
17 listopad 2016     
USA DUPA ZBITA w Iranie i w Białorusi 
23 lipiec 2009      MG/Gasienica
Dyktatura prostaków z Unii Europejskiej 
3 marzec 2010      Artur Łoboda
Milczenie jest złotem  
17 lipiec 2009      Artur Łoboda
La Doctrina Defensiva de Polonia en 1939 
8 grudzień 2009      Ivo Cyprian Pogonowski
Max Kolonko o TVP - Telewizja to jest business  
6 luty 2016     
„Tarcza” nie dobra dla zdrowia, według Czechów 
20 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Dobry i zły polityk 
1 wrzesień 2010      Artur Łoboda
Strategia PO wobec polskiej kultury 
11 styczeń 2012      Artur Łoboda
Teatrzyk Zielony Śledź - "Perfidia" 
25 kwiecień 2015      Małgorzata Todd
Nasza kultura wyprzedza Zachód o 500 lat i niech tak pozostanie 
7 maj 2013      Artur Łoboda
Wymiar Bezprawia dalej bezprawny 
20 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Czekając na kolejną zdradę 
6 marzec 2016      Artur Łoboda
Coś się szykuje 
19 padziernik 2014      Artur Łoboda
VAT - największy przekręt w historii ludzkości ? 
14 styczeń 2014      na pohybel
Protest "rezydentów" 
10 padziernik 2017     
Dziewiąte wezwanie o uzasadnienie wysłania obywatelki państwa Izrael - Yael Bartana - jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji 
16 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Żydowski protest przeciwko Kukizowi 
23 grudzień 2015      Artur Łoboda

 
 

Amechiny i Usrael - dwie symbiozy?

Nail Ferguson, znany historyk ekonomii i komentator geopolityki używa skrótu terminu America-China jako „Amerina” czyli po polsku Ameryka-Chiny, albo „Amerchiny,” jako symbioza USA i Chin. Jednocześnie krytycy osi USA-Izrael używają terminu „Usrael” jak nazwę tej osi Naturalnie zupełnie inne jest zjawisko symbiozy USA z Chin od manipulowania Stanami Zjednoczonymi przez lobby Izraela i przez „Super Kabałę” finansjery, o której Winston Churchill i inni mieli wiele do powiedzenia.

Ostatnio dokonany akt terroru w Norwegii 22 lipca, 2011, przez Anders’a Beringa Breivika (1979-), opisywanego jako „pożyteczny idiota” służb Izraela, zwrócił on uwagę policji norweskiej, kiedy już w wieku 21 lat, czyli jedenaście lat temu, udał się do Nowego Jorku w celu przeprowadzenia operacji plastycznej, zwłaszcza profilu nosa, w celu nadania mu bardziej nordyckiego, a raczej „aryjskiego” wyglądu.

Zamach terrorystyczny Breivik‘a spowodował śmierć ośmiu osób w budynkach urzędów w Oslo oraz 69 młodych uczestników obozu ligi młodzieży robotniczej na pobliskiej wyspie o nazwie „Utoya.” Liga Młodzieży Robotniczej skupiała narybek przyszłych liderów norweskiej partii pracy, która czynnie popiera sprawę niepodległego państwa Arabów w Palestynie i żąda natychmiastowego zburzenia ściany Ariela Szalona, zbudowanej na ziemiach Palestyńczyków.
Norweska Partia Pracy znana jest z oskarżeń pod adresem rządu Izraela o traktowanie Arabów takie jakie hitlerowcy stosowali wobec Żydów w czasie wojny.

W dniu zbrodni masowego mordu, Breivik ogłosił „Europejską deklarację niepodległości” pod pseudonimem „Andrew Brewick,” w której popiera skrajny Syjonizm, prawicowy populizm, a przede wszystkim jest wyrazem skrajnej islamo-fobii. Nawołuje on do zniszczenia Isamu (mimo tego ze Islam stanowi blisko ćwierć wszystkich ludzi na ziemi), oraz „Eurabii,” jaki i „różnorodności kultury” niby w obronie „Chrześcijańskiej Europy.” Prokuratura norweska ma zamiar oskarżyć Breivik’a o „zbrodnie przeciwko ludzkości.”

Szerzą się pogłoski o tajnych grupach psychopatów manipulowanych przez służby Izraela w celu niszczenia przeciwników takich jak norweska partia pracy, krytyczna wobec anty-palestyńskiej polityki Izraela. Schemat używania psychopatów lub fanatyków wszelkiego rodzaju, zwłaszcza ludzi młodych, w celach przekraczających ich wyobraźnię jak to był udokumentowane w filmie pod tytułem „Mandzhrian Candidate.”

Natomiast sprawa symbiozy USA z Komunistycznymi Chinami naturalnie ma zupełnie inny charakter niż oś USA-Izrael. Stosunki USA-Chiny należą do najważniejszych na świecie, ponieważ dotyczą dwóch największych gospodarek na globie które są uzależnione od siebie w wysokim stopniu.

Obecnie Chiny są największym inwestorem w amerykańskie bony skarbowe w wysokości blisko 700 miliardów dolarów. a jednocześnie są przez niektórych oskarżane o manipulacje monetarne w celu sztucznego zaniżania wartości waluty chińskiej w stosunku do dolara żeby utrzymać wysoki poziom eksportu z Chin do USA.

Istnieją obawy, że krytyka polityki monetarnej Chin przez polityków w USA może spowodować obniżenie zakupów amerykańskich bonów skarbowych przez rząd Chin w momencie, kiedy USA jest uzależnione of kredytów chińskich z powodu osłabienia gospodarki amerykańskiej przez pasożytniczą działalność banksterów, taką jak szwindel na trylion dolarów” nieściągalnymi długami hipotecznymi” oraz masowy eksport stanowisk pracy z USA do Chin i innych krajów taniej robocizny.

Dzięki eksportowi produkcji z USA, Chiny stały się w stosunkowo krótkim czasie potęgą gospodarczą, o której tacy ekonomiści jak Peter Schiff, piszą, że za pięć lat może prześcignąć gospodarkę USA. Na razie USA mają największą gospodarkę na świecie jak też największe siły zbrojne, na które wydają więcej pieniędzy, niż suma wydatków na obronę narodową wszystkich państw razem wziętych.

Obecnie rząd prezydenta Obamy jest krytykowany, że poświęcić zbyt mało wagi na stosunki Ameryki z Chinami. Gospodarki Chin i USA nie mogą funkcjonować jedna bez drugiej. W obecnej chwili, kiedy Amerykanin wydaje dolara to fabrycznie w tym 47centów pochodzi z kredytów zagranicznych, głównie chińskich. Z tego powodu, Putin nazywa USA pasożytem międzynarodowym, który nie powinien kontrolować waluty rezerwowej świata.

Ekonomiści boją się niepotrzebnych zatargów słownych między Waszyngtonem i Pekinem, ponieważ wszelkie zatargi między nimi, w obliczu faktycznie istniejącego sprzężenia gospodarek obydwu tych państw, byłoby bardzo szkodliwe dla obydwu stron. Tak, więc zupełnie odmienny charakter mają symbioza USA- Chiny i USA-Izrael mimo tego, że istnieją równocześnie.

www.pogonowski.com
2 sierpień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Gdy ofiara staje się katem .......
styczeń 6, 2009
Artur Łoboda
Żydzi
grudzień 22, 2004
aaa
Państwo sprawne inaczej
kwiecień 1, 2005
Witold Filipowicz
Zwierzę gatunku człowiek
grudzień 19, 2002
PAP
"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Liban a doktryna Geremka
sierpień 5, 2006
Adam Wielomski
Frasyniuk przeciw koncesji dla telewizji o. Rydzyka
styczeń 24, 2003
PAP
"Patriota" Sarkozy...
luty 15, 2008
marduk
Blefowanie i pogróżki Waszyngtonu przeciwko Iranowi
maj 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Do Pracowników Ochrony Zdrowia
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur 1605.2006
Narodowe Fundusze Inwestycyjne - Sukces czy porażka
czerwiec 2, 2002
Daniel Alain Korona
Problemy pacyfikacji Iraku są nie do pokonania
wrzesień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Daniny od charytatywnej pomocy
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dziennikarskie… świństwo
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
O wojnach nowych
grudzień 13, 2006
antyglobalista
Wszystkowiedzący znają odpowiedzi na wszystkie pytana
listopad 9, 2008
Artur Łoboda
"Jednym kawior, drugim kaszanka"
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / The Times - 2002.12.11
Polskie wojsko w Iraku - video
styczeń 28, 2007
Dorota
Lewica w obronie Jaruzelskiego
maj 16, 2005
PAP
"Trzech tenorów", dwóch idiotów
marzec 21, 2003
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media