ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

PiS na własne życzenie 
8 marzec 2016      Artur Łoboda
PARNAS ZAWŁASZCZONY ? – część druga – wiersze – WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
18 luty 2018      www.trwanie.com
Plując narodom świata w twarz 
16 grudzień 2009      Artur Łoboda
Odezwa Patriotów do Totalnej Opozycji 
8 marzec 2018      Michał Markiewicz
18 lipca 2013 
18 lipiec 2013      Artur Łoboda
Spór o Trybunał Konstytucyjny w Polsce - Max Kolonko Mówi Jak Jest  
29 grudzień 2015      Artur Łoboda
Ostrzegam! Polscy przedsiębiorcy w pułapce 
8 styczeń 2018      Dariusz Grabowski
Formy dyskusji na tym Forum 
16 marzec 2012      Artur Łoboda
Przypowieść o nierozsądnych podróżnych 
22 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Co Witkacy zobaczył w Rosji? 
10 kwiecień 2014      www.polskawalczaca.com
Mniej słów, mniej szkód 
12 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Polska jest dobrem najwyższym KOMUNIKAT 
19 padziernik 2012      www.trwanie.com
Zdrojewszczyzna w kulturze  
9 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Stan korozji Państwa Polskiego 
13 maj 2012      Artur Łoboda
Petycja do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Sprawie Wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem 
7 luty 2018     
18. 12. 2016 
18 grudzień 2016     
Umowę o pracę proponują jedynie szaleńcy 
8 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
„Złote Serca” A Nie „Złote Żniwa” 
15 wrzesień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Żegnam Cię wierszem Prezydencie ! 
18 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Dopalacze 
6 padziernik 2010      Goska

 
 

Polska pod żydowskim Mesjaszem


 Polska
Kraj w Europie
Polska to wschodnio-europejski kraj nad  Morzem Bałtyckim znany ze średniowiecznej architektury i żydowskiego dziedzictwa.


– w ten sposób Google charakteryzuje kraj dumnych Polaków. Dla Polaka ta definicja jest bardziej bolesna niż trzy rozbiory jego kraju. Dlaczego zatrzymują się na Polsce, krzyknąłby.
Dlaczego Google opisuje: 


Anglia
Kraj Zjednoczonego Królestwa
Anglia, miejsce urodzenia Szekspira i The Beatles.


Zamiast “Anglia to europejski kraj na wyspie na Morzu Północnym, znany z jamajskich rastafarian”?
 
Współczuję wam, polscy przyjaciele. Bardzo poniżające być znanym nie z czynów waszych przodków, ani z potężnego miecza Jana Sobieskiego, który ocalił Wiedeń dla chrześcijaństwa, ani z wiedzy o gwiazdach Kopernika, ani z łagodnej muzy Mickiewicza i Chopina, a za coś całkiem marginalnego dla waszej kultury i historii, przynajmniej tak marginalnego jak rastafarianie dla Brytyjczyków.
Rosjanie i Niemcy podzielili wasz kraj trzykrotnie, ale nie sądzili, że waszym jedynym pretekstem do sławy jest to, że byliście gościnni dla Żydów. Ta bardzo żydowska postawa jest typowa dla Ameryki w naszych czasach, ponieważ Stany Zjednoczone stały się bardziej żydowskie niż kiedykolwiek była Polska. I za gościnność odpłaca się wam podłą monetą.
Na polskiej ziemi Żydzi mieszkali przez wieki, i żyli bardzo dobrze, aż przenieśli się na nowe pastwiska – do Ameryki, Niemiec, Rosji, Izraela. Mój ojciec był polskim obywatelem, i kochał swoje wspomnienia o ziemi i jej ludzie, i tak czuli inni Żydzi z jego pokolenia.
Ale zorganizowane żydostwo miało inne pomysły.
Konflikt między Żydami i Polską zaczął się kilka lat temu od antypolskich publikacji w amerykańskich mediach. Żydzi zaczęli prowokować Polskę. Przypominali o polskich starciach z Żydami w latach 1930 i 1940, nie wyjątkowej historii Polski. Wiele narodów ścierało się z Żydami, ostatnio naród Gazy.
Ostatni bunt anty-żydowski, albo pogrom, w Europie wydarzył się w Anglii w 1947, nie w Polsce, i wywołała go nie jakaś patologiczna, nielogiczna, nieracjonalna nienawiść Anglii, a ohydny czyn Żydów: zamordowali dwóch angielskich żołnierzy, ich ciała powiesili na drzewie i zainstalowali w nich minę-pułapkę. Ale Żydzi nie chcą wspominać tych brytyjskich buntów, a zawsze mówią o problemach w Polsce. [in England in 1947]
Powiedzieli, że nazistowskie obozy koncentracyjne zbudowano w Polsce, bo Polacy sympatyzowali z nazistowskimi planami unicestwienia Żydów. Coraz częściej nawiązywali do “polskich obozów koncentracyjnych” (zamiast nazistowskie obozy koncentracyjne w Polsce), mocno sugerując polski współudział w holokauście. Na tę salwę nadużycia Polacy odpowiedzieli uchwalając prawo zakazujące każdemu oskarżania ich o współpracę z nazistami pod karą więzienia. Żydzi byli wściekli [furious and called] i wezwali do świadomego łamania prawa wykrzykując “polski holokaust!”. (Warto obejrzeć to krótkie video żeby poczuć ich wściekłość).
Był tego powód praktyczny, a także dyskursywny. Naciskając na Polaków, żydowskie organizacje postępowały zgodnie z planem, który wykorzystały z wielkim sukcesem przeciwko Szwajcarom. Chociaż znane aktywa żydowskie w szwajcarskich bankach były dość małe, Szwajcarzy poddali się presji i wypłacili miliardy dolarów organizacjom żydowskim. Teraz podobny plan wyłudzenia zaplanowały przeciwko Polsce.
To był praktyczny powód, podczas gdy potrzeby ich walki o dyskurs wzywały Żydów do ochrony ich praw autorskich, tj. do trzymania w swoich rękach upoważnienia do decydowania i rządzenia tym, co jest holokaustem i kto jest winny tego. Polski przykład można zastosować wobec Amerykanów i Brytyjczyków, którzy mogą się zmęczyć oskarżaniem o to, że nie zbombardowania torów kolejowych prowadzących do obozów koncentracyjnych. Rzeczywiście, Donald Trump próbował już mówić o milionach nieżydowskich “ofiarach holokaustu”. Buntownicza Polska musiała zostać stłumiona.
Zorganizowane żydostwo wezwało Polskę do zwrócenia im całej własności, która należała do pojedynczych Żydów w Polsce przed II wojną światową. Chociaż Żydzi stanowili małą mniejszość, byli bardzo zamożną mniejszością, i wielu Żydów posiadało wiele nieruchomości. W naturalny sposób byli to polscy obywatele. W czasach komunistycznych wiele polskich własności zostało znacjonalizowanych, niezależnie od wiary ich właściciela, żydowskiej, katolickiej, a nawet buddyjskiej. Ale w 1960 rozwiązano ten problem między Stanami Zjednoczonymi i Polską. Polska rekompensowała obywatelom amerykańskim, których majątek został znacjonalizowany przez rząd polski, a Stany Zjednoczone zwolniły Polskę z wszelkich dodatkowych roszczeń i roszczeń odszkodowawczych.
Teraz postanowili wznowić sprawę, domagając się mienia należącego do żydowskich właścicieli, którzy zginęli, nie pozostawiając żadnych spadkobierców. Jeśli właściciel umiera bezpotomnie, jego majątek trafia do państwa. To jest podstawowa zasada na całym świecie, a polscy Żydzi nie są wyjątkiem. Jeśli obywatel Polski, Jan lub Mojżesz (a nawet Ahmed) umrze bez testamentu, jego majątek w Polsce trafi do państwa polskiego. Żydzi chcą to zmienić. Mówią, że własność prywatna żydowskich obywateli polskich powinna być zwrócona Żydom, a dokładnie żydowsko-amerykańskim organizacjom.
Organizacje te już dostały miliardy dolarów z niemieckich funduszy; te pieniądze przynoszą żydowskim urzędnikom atrakcyjne wynagrodzenie; to buduje pomniki i muzea poświęcone holokaustowi i pozwala Żydom walczyć w licznych sprawach sądowych wzmacniających ich hegemonię. Teraz chcą wstrząsnąć Polską, by uzyskać tylko $300 mld, czyli 60% krajowego PKB. Z pewnością to pozwoli wielu żydowskim funkcjonariuszom żyć w stylu, do którego się przyzwyczaili.
Ameryka poparła to roszczenie, i kilka dni temu, S. 447, ustawa “sprawiedliwość dla niewypłaconych ocalonych dzisiaj (JUST) z 2017”, stała się prawem, ponieważ prezydent Trump podpisał ją po przegłosowaniu w Izbie Reprezentantów i Senat przegłosował w solidarności ponadpartyjnej. Teraz Polacy nie mogą po prostu lekceważyć tych roszczeń. Muszą przenieść każdą własność która kiedykolwiek należał do Żyda, w ręce amerykańskich organizacji żydowskich.
Jeśli i kiedy podobne prawo zostanie wprowadzone w życie w USA, amerykańskie organizacje żydowskie odziedziczą po Chomskym i Unz, mnie i Giladzie Atzmonie, Amazon i Soros Fund. Jest to jawne szaleństwo: za kilka lat organizacje żydowskie staną się bogatsze niż Rothschild i Rockefeller.
Organizacje żydowskie zbierające haracz są również bardzo bogate. Mają brudną historię oszustwa z dziesiątkami wyroków skazujących; wydają znacznie więcej pieniędzy na swoje pensje niż na potrzebujących którzy przeżyli. Norman Finkelstein napisał dobrze znaną książkę Przemysł holokaustu, pełną ostrej krytyki i oburzenia, o Władcach Holokaustu z ich pensjami pół miliona dolarów rocznie i wspaniałymi hotelami na konferencje.
Wolałbym, żeby wydali cały swój nieuczciwy majątek na swoje pensje i hotele, bo wykorzystują to co zostało (a mówimy o miliardach dolarów), żeby odnowić żydostwo i promować ich narrację, zbudować Muzeum Holokaustu w każdym mieście, udzielać grantów malarzom, pisarzom, reżyserom, redaktorom w mediach. Przekupują całe społeczności. Utrzymają potomków Żydów razem przez stypendia, darmowe szkoły, darmowe posiłki. I de-emancypują Żydów.
Najważniejszy i najgorszy element tego planu (czy oszustwa?) nie jest finansowy. Jest to przywrócenie porządku feudalnego, kiedy Żydzi byli poddanymi żydostwa, quasi-państwa w wielu krajach. Tak o tym napisałem / wrote:

“Samo istnienie korporacyjnej jednostki znanej jako “naród żydowski” (lub żydostwo czy Żydzi) jest często negowane. Około 200 lat temu żydostwo istniało tak jednoznacznie, jak Francja czy Kościół. Nasi przodkowie byli poddanymi tego ekstra-terytorialnego państwa, autorytarnego pół-kryminalnego porządku, rządzonego przez bogatych ludzi i rabinów. Jej przywództwo, zwane Kahałem (hebr: wspólnota), podejmowało ważne decyzje, a zwykli Żydzi wykonywali ich wskazówki. Przywództwo mogło rozporządzać życiem i własnością Żydów, tak jak każdy feudalny władca. W murach getta nie było wolności słowa. Zbuntowany Żyd mógł zostać ukarany śmiercią. Nastała emancypacja, i siła Kahału została przerwana od wewnątrz i od zewnątrz. Żydzi zostali uwolnieni i stali się obywatelami krajów zamieszkania”.


Ta wolność Żydów nie trwała zbyt długo: teraz Żydzi są na drodze do stawania się poddanymi żydostwa, rządzonymi przez żydowsko-amerykańskie organizacje. Chcą z mocą wsteczną ze wszystkich Żydów zrobić członkami Światowego Żydostwa, żeby ich własność pozostała w rękach żydowskich, jeśli umrą bez testamentu. Jest to prawo państwa, a nie kościoła ani wspólnoty, ani diaspory.
Tak więc, ponad dwoma żydowskimi państwami, Izraelem i USA A, powstaje trzecie, żydostwo, quasi-państwo, którego istnienie często się neguje, ale gdy chodzi o pieniądze, zaciemnianie jest nie na miejscu. Stany Zjednoczone zdecydowały, ogłaszając Akt 447, że polski Żyd nigdy nie był obywatelem Polski; był członkiem żydostwa, i jego własność powinna wrócić do żydostwa, a nie do gojowskiego państwa polskiego. Jest to dość niezwykłe roszczenie; być może zrozumiałe w średniowieczu, kiedy żydostwo tworzyło odrębne państwo, ale teraz jest znakiem rozpoznawczym żydowskiej epoki mesjanistycznej.
To jest koniec Oświecenia, a Żydzi, liberalni lub konserwatywni, zostali przekształceni z wolnych ludzi i obywateli swoich krajów w poddanych żydostwa. To odbywa się bez żydowskiej zgody. Zwyczajni lub nadzwyczajni Żydzi nie zgadzali się, nie głosowali, nie wyrażali w żaden sposób zgody na ten obrót wydarzeń. Piszę te linijki z myślą o ostatnim cierpieniu Philipa Rotha. Żydostwo zbiera jego duchową i materialną spuściznę – i to pomimo jego ostatniej woli, by pochować go bez żadnej żydowskiej ceremonii religijnej, mimo że nienawidził nazywania go “żydowskim pisarzem”, twierdząc, że jest on amerykańskim pisarzem.
To nie zaczęło się dzisiaj – Niemcy już uznały żydostwo (albo Żydów świata) za przedmiot prawa międzynarodowego: “Konferencja / Conference o żydowskich roszczeniach materialnych przeciwko Niemcom, albo Konferencja Roszczeniowa, reprezentuje światowe żydostwo w negocjacjach o odszkodowaniach i restytucji dla ofiar prześladowań nazistowskich i ich spadkobierców”. Teraz to spadło na Polskę, a później, jest lista 40 krajów które zamierzają obedrzeć, od Estonii do Maroka. One wszystkie będą musiały uznać, że ich żydowscy obywatele byli, faktycznie, obcokrajowcami, członkami obcych bytów. W przeciwnym wypadku znajdą się na czarnej liście amerykańskiej administracji.
To jest ironiczny zwrot wydarzeń dla Polski. Polska jest najbardziej proamerykańskim i antyrosyjskim krajem w Europie. W Polsce są amerykańskie czołgi i amerykańskie bazy oraz amerykańskie wyrzutnie rakietowe; Polska jest bramą na wschód i przednią bazą Imperium. W przypadku ostrej wojny z Rosją Polska będzie najbardziej niezbędnym ogniwem w zachodnim łańcuchu dowodzenia. Polacy nawet wyrąbali stare dęby w prastarej Puszczy Białowieskiej na granicy z Białorusią / chopped off the old oaks, by otworzyć drogę na wschód dla amerykańskich czołgów (dali to czy inne wyjaśnienie). Chciwość żydowskiego lobby i samozadowolenie amerykańskiej klasy politycznej mogą jeszcze osiągnąć to czego nie udało się Putinowi.
A może nie. Polacy zawsze powtarzają ten sam kosztowny błąd: sprzymierzanie się z Zachodem przeciwko Rosji. Raz za razem byli zdradzeni przez swoich zachodnich sojuszników i musieli zapłacić cenę. [1] Każdego można raz zdradzić, ale Polskę zdradzano tyle razy, że Polacy powinni przemyśleć swoją sytuację. Polska nie ma przyszłości jako frontowa baza przeciwko Moskwie, ale to zrozumienie nie przeniknęło jeszcze do głowy Polaków.
 
Żydzi kontynuują swoją ofensywę przeciwko Polsce. Nawet polski pomnik w New Jersey ma zostać usunięty, pomimo sprzeciwu Polaków. Burmistrz New Jersey nazwał polskiego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego “znanym antysemitą, białym nacjonalistą + negacjonistą holokaustu” z “zerową wiarygodnością”, który “próbuje przepisać historię na temat roli ich kraju w holocauście”. W grzecznym społeczeństwie dopuszczalne jest odniesienie się do “lobby Izraela”; jednak prawo JUST nie ma nic wspólnego z Izraelem. Siłą, która z powodzeniem dąży do tego, jest żydowskie lobby, proste i niezaprzeczalne.

 Prawo ostrzyżenia Polskie odpowiada na stare pytanie: czy interesy imperialne USA i żydowskiego lobby w USA są zbieżne? Zniszczenie Iraku i Syrii oraz wspieranie Saudyjczyków było w interesie Izraela, jasne, ale można się spierać, czy było to w interesie amerykańskim, czy nie. Teraz mamy rzadki, jasny przypadek, w którym amerykańskie lobby żydowskie działało przeciwko amerykańskim “interesom imperialnym”, i cały amerykański establiszment polityczny zaakceptował żądanie lobby, zamieniając supermocarstwo w najpotężniejszego egzekutora dla Żydów.


Duchowe znaczenie tej sytuacji

(Ostrzeżenie: jeśli masz silną awersję do dyskusji religijnych i duchowych, nie czytaj tej części).
Dlaczego mówię o żydowskim Mesjaszu? Kim on jest? Pisałem o tym obszernie w książce Pardes / Pardes Mesjasz dla Żydów nie jest osobą, a siłą duchową. To duch żydostwa. Nazwałem to żydostwem – Yizraelem, w przeciwieństwie do Izraela. Yizrael jest własnym Mesjaszem, taki jest pogląd żydowskich kabalistów. Żydowski Mesjasz, duch Yizraela czyni świat doskonałym dla siebie. A teraz wchodzimy w okres jego panowania. Kiedy zasiądzie w świątyni na górze Moria, jego władza stanie się idealna – niekoniecznie wspaniała dla pojedynczych Żydów, a tym bardziej dla Gojów.
Proroctwo mówi, że zostanie on obalony i zastąpiony przez Chrystusa, albo chrześcijańskiego mesjasza, Prawdziwego Zbawiciela i Boga. Dlatego żydowskiego Mesjasza nazywa się anty-Chrystem, tym który przyjdzie przed (jak w antipasti lub ante meridiem) i przeciwko Chrystusowi. Skoro żydowski Mesjasz jest anty-Chrystem, to Chrystus jest anty-Semitą. To oznacza nie tylko “przeciwko”, ale “przed” także, bo Chrystus wiąże się z Melchizedechem, “Tyś Kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka” (Ps 110:4), a Melchizedech poprzedził Izrael, bo on jest synem Adama.
Ten tytuł, Syn Adama, Syn Człowieczy, jest tytułem Chrystusa, Prawdziwego Mesjasza, natomiast żydowski Mesjasz domaga się tytułu Syna Abrahama i Syna Izraela. Żydostwo odrzuca Chrystusa, to egzystencjalny sens jego istnienia. Podczas gdy wielu Żydów z czasów Jezusa poszło za Nim do Izraela, czyli Kościoła, inna część, Yizrael, czy żydostwo, walczyła z Nim, doprowadziła do Jego śmierci i kontynuowali walkę z Nim po Jego zmartwychwstaniu.
Teraz Yizrael zwycięża, chociaż proroctwo mówi, że zostanie pokonany przez Izraela i Chrystusa. Żydzi zaprzeczają, że Melchizedek jest anty-Semitą: oni mówią, że on JEST Shem, pierwszy Semita, i że oddał swoje kapłaństwo Abrahamowi i ostatecznie Aaronowi. Z chrześcijańskiego który dzielę punktu widzenia, Melchizedek nie zrezygnował ze swojego kapłaństwa, przyjął hołd Abrahama i pobłogosławił mu, ale jego starsze kapłaństwo i pochodzenie od Adama nie zostało pomniejszone.
Omówiłem gdzie indziej żydowskie twierdzenie, że tylko oni są Adamem, tj. w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka. Jest to fałszywe twierdzenie i źródło i przyczyna buntu Izraela przeciwko Bogu i Jego Chrystusowi. My wszyscy, nie tylko Żydzi, jesteśmy w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka, a ponadto przyjmujemy komunię krwi i ciała Chrystusowego.
Pojawienie się żydowskiego anty-Chrysta przepowiedziano; zdumiewające jest to, że to widzimy. Uważałem, że to jest alegoria, bajka, przypowieść; ale to jest tak prawdziwe jak filiżanka herbaty.Israel Shamir
Tłumaczenie Ola Gordon
 
Przypisy:
[1] Oni poparli inwazję Napoleona na Rosję. Odmówili propozycje Rosji przed II wojną światową sojuszu przeciwko Hitlerowi. Zamiast tego, w styczniu 1934 sprzymierzyli się z Hitlerem przeciwko Rosji, i w 1938 przyłączyli się do rozczłonkowania przez Hitlera Czechosłowacji, blokując plany Rosji ratowania Czechów. Później sprzymierzyli się z Anglią i Francją, ale w każdym razie przeciwko Rosji. Nawet w sierpniu 1939 Polska była nieugięta /  Poland was adamant w przyjęciu jakiejkolwiek rosyjskiej pomocy, co mogłoby zatrzymać inwazję Hitlera.
Anglia i Francja wypowiedziały wojnę Hitlerowi, gdy napadł Polskę, ale była to “fałszywa wojna”. Nie zrobili nic by ratować Polskę. Wykrwawili Polaków pod Monte Cassino. Zachód pchnął Polaków do powstania przeciwko Niemcom w 1944, mając nadzieję na ponowne ustanowienie antyrosyjskiej Polski, ale nic nie zrobili gdy powstańcy wykrwawiali się na śmierć. (No, nie do końca nic: narzekali dlaczego rosyjscy żołnierze nie chcą za nich umierać).
W 1945 zachodni alianci zgodzili się na rosyjskie panowanie w Polsce.
Źródło: Poland Under the Jewish Messiah (“Polska pod żydowskim mesjaszem”), Israel Shamir • 1.06.2018 • http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/
9 lipiec 2018

Israel Adam Shamir 

  

Komentarze

  

Archiwum

Tusk obiecał restytucję mienia żydowskiego
marzec 11, 2008
PAP
Panie Prezydencie!
wrzesień 8, 2006
mik4
Oszczerstwa przeciw Polsce w gazecie Washington Post
padziernik 3, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Tortury dyplomaty a zagrożenie Iranu
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Amerykańscy Demokraci będą mieli inne zdanie o "tarczy"?
sierpień 17, 2008
PAP
Nazistowskie wzorce wciąż żywe
czerwiec 3, 2004
Jednosc wszystkich Polakow na calym swiecie
wrzesień 22, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Kryzys w Rosji sprzyja Chinom. Ale w jaki sposób?
sierpień 19, 2008
tłumacz
Wyobra?cie sobie KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
czerwiec 1, 2002
SOBCZAK & SZPAK - http://www.angora.pl
Pogrzeb Zofii Hertz
czerwiec 25, 2003
IAR
Niemieckie sklepy Rossmann wycofały figurkę św. Mikołaja z wyciągniętą rękę, podobno w hitlerowskim pozdrowieniu
grudzień 7, 2006
bibula
Amerykańskie gestapo
listopad 19, 2005
interia.pl / PAP
Pogarda zabija
styczeń 25, 2004
Andrzej Kumor
Ankieta: Oszacuj kompromitująco niską frekwencję
wrzesień 28, 2008
tłumacz
Nocna zmiana – czy nocna zdrada?
kwiecień 26, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
POLSKA - UNIA 2
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Jest śledztwo w sprawie NFI Jupiter
sierpień 20, 2002
PAP
Naród wybrany?
wrzesień 3, 2003
Integracja czy podbój?
kwiecień 19, 2003
przysłał Piotr Letowt-Vorbek
Media
listopad 29, 2003
Nasz Dziennik
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media