ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Komentarze wokół imprezy Owsiaka 
2 sierpień 2019      Alina
Niechaj narodowie wżdy postronni znają iż Polacy nie gęsi - bo swój wirus mają 
23 luty 2021     
DRAŻNIENIE TYGRYSA, CZYLI TYSIĄC FAŁSZYWYCH AFER. ...jeśli teraz, w czasie najbliższych miesięcy dobra zmiana zjednoczonej prawicy nie poradzi sobie i nie odniesie sukcesu, to Polska ma przechlapane na zawsze.  
3 grudzień 2018      Alina
“Jews in Poland and Russia” Book Review 
20 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Kolejne wnioski z historii 
17 listopad 2018     
Wytłumaczcie mi Polacy 
8 sierpień 2020      Artur Łoboda
Wrogowie Polski 
21 luty 2013      Artur Łoboda
Protesty ws. prawdy o Jedwabnem w Warszawie! Polska vs. "Polin"? 
25 listopad 2019      wRealu24
"Świńska Grypa" korporacyjnej chciwości w Światowej (dez)Organizacji Zdrowia (w skrócie WHO/OMS) 
22 lipiec 2009      MG/Gasienica
Dziwna śmierć autora "Niebezpiecznych tematów" dr Dariusza Ratajczaka 
16 czerwiec 2010      MG
Hera, koka, hasz, LSD 
8 sierpień 2014      Artur Łoboda
"Rasa panów" 
4 listopad 2016      Artur Łoboda
Szambo teatralne pod mecenatem Glińskiego 
3 marzec 2017     
Defenestracja wrocławska 
      wikipedia.org
Zygmunt Jan Prusiński NOC W TEATRZE - część trzecia 
26 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Genotyp przecietnego Polaka 
      tłumacz
Zło zidentyfikowane 
28 luty 2019      Artur Łoboda
W sidłach PRL-u 
17 luty 2018      Artur Łoboda
Pazerni "frankowcy" 
25 styczeń 2015      Artur Łoboda
Sekret świątyń 
13 maj 2011      Elzbieta Gawlas

 
 

Anthony Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”

W świetle obecnej sytuacji związanej z COVID w Indiach dr Anthony Fauci, czołowy doradca w USA ds. COVID, wezwał Indie do wprowadzenia twardej blokady i masowego wprowadzenia szczepionek.
 

Jednak Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”.
 
Takie jest zdanie dziennikarza Ratna Chakraborty.
Pisząc na stronie Empire Diaries , twierdzi, że Stany Zjednoczone są bogatym krajem, który drukuje światową walutę rezerwową, ma solidne pokrycie finansowe dla bezrobotnych, a ich populacja jest rozproszona.
 
Z drugiej strony Indie są obciążone finansami, mają kruchą gospodarkę, która żyje na krawędzi katastrofy, nie mają żadnych środków finansowych dla bezrobotnych, są gęsto zaludnione, a ich ludność żyje głównie w zatłoczonych skupiskach.
 
Biorąc pod uwagę niekompetencję rządu i bezduszność okazywaną biedniejszym częściom indyjskiego społeczeństwa za pierwszym razem, Chakraborty twierdzi, że każda nowa blokada ponownie doprowadziłaby do katastrofy.
Dodaje, że nic ich nie nauczyło, bez próby unowocześnienia systemu opieki zdrowotnej w całym kraju.
 
Warto przypomnieć, co znany naukowiec i aktywista Noam Chomsky powiedział o pierwszym zablokowaniu Indii.
 
Podczas wywiadu z Amy Goodman z Democracy Now! w maju 2020 roku Chomsky powiedział :


  … Można to niemal opisać jako ludobójstwo.
  Myślę, że Modi dał cztery godziny ostrzeżenia przed całkowitym zablokowaniem.
  To (dotyczy) ponad miliarda ludzi.
  Niektórzy z nich nie mają dokąd pójść ”.

On dodał:

  Ludzie w nieformalnej gospodarce, których jest ogromna liczba, są po prostu wyrzucani.
  Wróć z powrotem do swojej wioski, która może być oddalona o tysiące mil.
  Umrzyj na poboczu drogi.
  To wielka katastrofa w przygotowaniu… ”


Podczas pierwszej blokady w Indiach, komentator do spraw obszarów wiejskich, P Sainath,  przedstawił ponury obraz skutków, zwłaszcza rozpaczliwą sytuację pracowników migrujących, brak gotówki na zakup żywności i potencjalny niedobór żywności, ponieważ rolnicy nie byli w stanie dokończyć zbiorów.
 
Sainath przedstawił również opinie dr Sundararamana, byłego dyrektora wykonawczego National Health Systems Resources Center, który argumentował, że istnieje rozpaczliwa potrzeba:


  zidentyfikować i podjąć działania w związku z problemem migracji wstecznej i utratą źródeł utrzymania.
  Jeśli to się nie uda, śmierć z powodu chorób, które od dawna dręczą głównie biednych Hindusów, może przewyższyć śmierć spowodowaną wirusem koronowym”.


Bez względu na destrukcyjny wpływ pierwszego zamknięcia w Indiach i wątpliwą skuteczność blokad pod względem tego, co mają one osiągnąć, kolejny z kolei popchnąłby setki milionów ludzi w kierunku ubóstwa i głodu.
To tylko podsyciłoby i przyspieszyło zubożenie spowodowane pierwszą blokadą.
 
Nowy raport przygotowany przez Centrum Zrównoważonego zatrudnienia w Azim Premji University (APU) podkreślił jak zatrudnienie i dochody nie doszły do prepandemiczna poziom nawet pod koniec 2020 roku.
 
W raporcie State of Working India 2021 - One Year of Covid-19 podkreślono, jak prawie połowa pracowników najemnych przeniosła się do sektora nieformalnego i że 230 milionów ludzi znalazło się poniżej krajowej granicy ubóstwa w zakresie płacy minimalnej.
 
Jeszcze przed COVID Indie przeżywały najdłuższe spowolnienie gospodarcze od 1991 r., przy słabym generowaniu miejsc pracy, nierównomiernym rozwoju i w dużej mierze nieformalnej gospodarce.
 
Niedawny artykuł Jednostki Badawczej Ekonomii Politycznej podkreśla strukturalne słabości gospodarki i często rozpaczliwą sytuację zwykłych ludzi.
 
Badanie wykazało również, że odnotowano utratę miesięcznych zarobków dla wszystkich typów pracowników: 13% dla pracowników dorywczych, 18% dla osób samozatrudnionych, 17% dla osób z tymczasowym wynagrodzeniem, 5% dla stałych pracowników i 17% ogółem .
 
Najbiedniejsze 25% gospodarstw domowych pożyczyło 3,8 razy więcej niż wynosi ich średni dochód, w porównaniu z 1,4 razy dla górnych 25%.
W badaniu zwrócono uwagę na konsekwencje dla pułapek zadłużenia.
 
Sześć miesięcy później zauważono również, że spożycie żywności było nadal na poziomie zablokowanym dla 20% gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji.
 
Jak zły jest COVID?
 
Biorąc pod uwagę ten wpływ, przed wysłuchaniem wybitnych osób z widocznymi konfliktami interesów związanymi z wprowadzeniem szczepionek (patrz artykuł wstępny w British Medical Journal `` Covid-19, Politicization, Corruption, and Suppression of Science ''), aktualne informacje związane z sytuacją COVID w Indiach muszą zostać uwzględnione w tym kontekście.
Sensacje trzeba odłożyć na bok.
 
Według Yohana Tengry, analityka politycznego i specjalisty ds. Opieki zdrowotnej z Bombaju, prawdziwą liczbę wskaźników zakażeń można poznać jedynie poprzez badanie osób z objawami, które uzyskały wynik pozytywny za pomocą testu posiewu wirusa lub testu PCR, który wykorzystuje 24 cykle lub mniej.
 
Test PCR został wykorzystany jako złoty standard w przypadku przypadków COVID na całym świecie.
Ale został ostro skrytykowany za to, że jest niedokładny, nieodpowiedni, używa cykli przekraczających 40 (tym samym zawyżając liczby) i produkuje „fałszywie pozytywne wyniki”.
 
Wygląda na to, że nawet szwedzkie Ministerstwo Zdrowia uważa teraz, że nie nadaje się do tego celu :


  Technologia PCR stosowana w testach do wykrywania wirusów nie jest w stanie rozróżnić między wirusami zdolnymi do infekowania komórek a wirusami, które zostały zneutralizowane przez układ odpornościowy, dlatego testy te nie mogą służyć do określenia, czy ktoś jest zaraźliwy, czy nie. RNA z wirusów często można wykryć przez tygodnie (czasami miesiące) po chorobie, ale nie oznacza to, że nadal jesteś zaraźliwy ”.

 
Musimy również przypomnieć, co amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły na temat PCR w grudniu 2020 r.
Szczególnie ważne jest skupienie się na testach PCR, ponieważ testy te są podstawą ograniczeń i blokad (i szczepień); nawet jeśli zgony mieściły się w normalnych rocznych przedziałach, poziomy „przypadków” były wysokie, a w miejscach takich jak Wielka Brytania nadal nakładano ograniczenia i „wielopoziomowe blokady”.
 
Poniższy fragment można znaleźć na stronie 39 raportu z panelu diagnostycznego CDC 2010-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR :


  Wykrycie wirusowego RNA może nie wskazywać na obecność zakaźnego wirusa ani na to, że 2019-nCoV jest przyczyną objawów klinicznych.
  Ten test nie może wykluczyć chorób wywołanych przez inne patogeny bakteryjne lub wirusowe ”.

 
Testuje się całkowicie zdrowe osoby i można wykryć małe, często nieistotne fragmenty grypy, przeziębienia lub innego wirusa.
Ludzie są następnie oznaczani jako „przypadek” COVID.
 
Ale to nie wszystko.
W swoim niedawnym artykule "The Nuremberg Doctors Trial and Modern Medicine's Panic Promotion of the FDA's Experimental and Unapproved COVID-19 mRNA Vaccines" dr Gary G Kohls i profesor Michel Chossudovsky stwierdzili, że w odniesieniu do tzw. (EUA) szczepionek COVID-19 - obecnie ustalono i potwierdzono przez WHO (20 stycznia 2021 r.), że cała baza danych dotycząca tabelarycznego zestawienia potwierdzonych przypadków pozytywnych (test RT-PCR) (od początku lutego 2020 r. w 193 członkach państwa ONZ) jest fikcyjna.
 
Obaj autorzy zauważają, że tej wadliwej metodologii nie można użyć do potwierdzenia istnienia sytuacji nadzwyczajnej.
Kryterium EUA jest zatem nie tylko nieważne, ale i nielegalne.
 
Ponadto istnieją obecnie wystarczające dowody naukowe wskazujące, że bezobjawowa transmisja może nie być znacząca.
 
Według Tengry, liczby przypadków zgłaszane w Indiach to głównie przypadki bezobjawowe.
Dyrektorzy All India Institute of Medical Science i India Council of Medical Research twierdzą, że tym razem jest o wiele więcej bezobjawowych przypadków niż w tzw. „Pierwszej fali”.
 
Ponieważ te „przypadki” obejmują większość przypadków w Indiach, powinniśmy zatem kwestionować dane, a także testy PCR stosowane do wykrywania wirusa.
 
Tengra twierdzi, że śmiertelność z powodu COVID-19 w Indiach wyniosła w zeszłym roku ponad 3%, ale teraz spadła poniżej 1,5%.
Śmiertelność infekcji jest jeszcze niższa, a wyniki badań serologicznych pokazują, że wynosi ona od 0,05% do 0,1%.
 
Jak miało to miejsce w wielu innych krajach, Tengra zauważa, że ​​sposób, w jaki wytyczne dotyczące aktów zgonu są skonstruowane w Indiach, ułatwia identyfikację kogoś jako zgon z powodu COVID - tylko na podstawie pozytywnego testu PCR, lub ogólnych objawów.
Dlatego często trudno jest stwierdzić, kto zmarł z powodu wirusa, a kto został błędnie zdiagnozowany.
 
Powinniśmy również pamiętać, że choroby układu oddechowego, takie jak gruźlica i infekcje dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli prowadzące do zapalenia płuc, są głównymi zabójcami w Indiach.
Warunki te są poważnie pogarszane przez zanieczyszczenie powietrza i często wymagają tlenu, którego może brakować podczas kryzysów zanieczyszczenia powietrza w miejscach takich jak Delhi o tej porze roku.
 
Dlatego obecne wstrząsające sceny, które widzimy w mediach, niekoniecznie muszą wynikać z śmiertelności wirusa, ale z liczby osób, które trafiają do szpitala.
 
Szczepionki
 
Jeśli narracja o pandemii została zbudowana na bazie kart (statystycznych) przedstawionych do tej pory, to powinniśmy kwestionować potrzebę masowej kampanii szczepień, która mogłaby faktycznie doprowadzić do pogorszenia obecnej sytuacji.
 
Nie jest to istotne dla dr. Geerta Vandena Bosschea , wirusologa, który zajmował stanowiska w kilku firmach zajmujących się szczepionkami, prowadząc badania i rozwój szczepionek.
Był również zaangażowany w Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz współpracował z Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI).
Nie jest „antyszczepionkowcem” w jakimkolwiek znaczeniu.
 
Daje wgląd w to, dlaczego jest całkiem możliwe, że masowe rozpowszechnianie szczepionek faktycznie doprowadzi do bardzo niepokojących poziomów zgonów bezpośrednio związanych z COVID-19.
Daleki od zmniejszania liczby i ułatwiania odporności, przewiduje „ucieczkę immunologiczną wspomaganą szczepionką”.
 
Vanden Bossche ostrzega, że ​​zapobieganie masowym infekcjom i masowe szczepienia szczepionkami Covid-19 - w środku pandemii mogą prowadzić tylko do wysoce zakaźnych wariantów.
Prezentuje naprawdę niepokojący scenariusz.
Oczywiście nie każdy może zgodzić się z jego analizą, ale z pewnością jest to powód do niepokoju.
Istnieje również cała kwestia dotycząca udowodnienia konieczności, skuteczności i bezpieczeństwa wprowadzanych obecnie szczepionek.
Grupa „Lekarze ds. Etyki COVID” wyraziła ostatnio poważne wątpliwości we wszystkich tych obszarach (jej obawy zostały opublikowane na brytyjskiej stronie internetowej OffGuardian ).
 
Na zakończenie należy zadać dwa pytania.
 
Czy możemy mieć zaufanie do opartej na nauce i dowodach polityki zdrowotnej i społecznej w przypadku COVID-19?
I czy możemy po prostu założyć - jak sugerują rządy i media, że ​​powinniśmy uwierzyć że Anthony Fauci i korporacje farmaceutyczne mają na sercu interesy zwykłych ludzi?
 

Źródło:
https://off-guardian.org/2021/05/13/anthony-fauci-has-no-clue-and-no-authority-to-lecture-on-what-is-good-for-india/
14 maj 2021

Colin Todhunter 

  

Komentarze

  

Archiwum

Niwinne pytanko ze stosowania prawa Prawa UE. Kiedy PAP zapłaci 250 000 euro grzywny?
sierpień 21, 2007
tłumacz
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
*Teleekspres* nie *Teleexpress*
listopad 17, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Korporacyjna globalizacja
styczeń 2, 2006
Goska
WAKACJE!!!
lipiec 5, 2008
Marek Jastrząb
Populizm zamieszany racjonalizmem
kwiecień 22, 2004
PAP
Nosił ślepy kulawego - czyli plan Balcerowicza wobec Polski
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Polski piesek, do nogi
kwiecień 4, 2006
PAP
Opoka wyższości Żydów nad nie-Żydami
kwiecień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zabić ze strachu
sierpień 6, 2004
Zygmunt Haduch Meksyk
Historyczna Perspektywa Chrześcijan i Muzułmanów
kwiecień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie dezerterzy
czerwiec 26, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Schroeder: Niemcy nie pozwolą na fiasko negocjacji
grudzień 13, 2002
zaprasza.net
Weszła w życie nowelizacja samorządowej ordynacji wyborczej
sierpień 10, 2002
PAP
Tusk: Imaginacje premiera wynikają z goryczy
listopad 2, 2007
PAP
„Koniec afery paliwowej na Śląsku”. Początek afery pod nazwą polski Wymiar Prawa
styczeń 2, 2003
PAP
EBOR dalej inwestuje w Polsce
sierpień 12, 2004
IAR
The American Heresy, Selfishness and Contempt For Mercy
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Berlusconi zapowiada walkę z antysemityzmem
marzec 14, 2008
PAP
"Cud Balcerowicza" i "dobrobyt" wg Kwaśniewskiego
październik 14, 2004
Danuta Walewska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media