ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kłamstwo sisiowskich "ekspertów"  
22 kwiecień 2020      Artur Łoboda
MINIATURKI 
16 sierpień 2017      Jolanta Michna
Kilka uwag na przyszłość 
2 grudzień 2009      Artur Łoboda
Koniec Tarczy, Iran i odnowa przyjaźni USA-Rosja 
19 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwa twarz wyretuszowanej buźki Trzaskowskiego - J. Sobala, P. Woyciechowski | MówiSię 
3 czerwiec 2020      Alina
Definicja idiotki, definicja kretyna 
24 lipiec 2014      Artur Łoboda
W sprawie kamer w Sejmie 
19 grudzień 2016      Artur Łoboda
Polskie rodziny ofiar odgrodzone barierkami w Auschwitz-Birkenau 
1 luty 2019      PrawicowyInternet
Polsko-Amerykański pakt nuklearny 
30 maj 2009      Marek Głogoczowski
Inteligencja patrioty (1) 
6 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Jak Żydzi zabijali Żydów w celu stworzenia państwa Izrael 
1 lipiec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Odwrócona osmoza wedle Ziemkiewicza 
1 marzec 2013      Artur Łoboda
Dr. Mariano Amici, włoski lekarz rodzinny – który w sposób oficjalny nie wierzy w «pandemię» - walczy z prof. Matteo Bassetti'm – "bulldogiem" broniącym respiratorów i szczepionek mRNA 
1 luty 2021      Phil
Włoch na Białorusi: „Blokada i maski? Nie. Puste szpitale” 
7 październik 2020      Pietro Di Martino
Zdrojewski przejdzie do historii kultury 
26 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Empatia św. Jana Pawła II  
14 październik 2018      Paweł Ziółkowski
Dziennikarz w TVP INFO: Dlaczego w tęczowe flagi nie ubrano pomnika Bohaterów Getta? 
31 lipiec 2020      Alina
Człowiek który nie istnieje - dalej groźny 
14 październik 2016     
C A S T I N G !!! /z teki Teatru ESSE/ 
30 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Mosbacher, Schetyna, TVN, Kod - jak Stalin  
17 sierpień 2019      Alina

 
 

Polsko-amerykańska kooperacja w zakresie obrony przeciwrakietowej to strategiczna zasłona dymna

 
Dominująca niepewność co do przyszłości stosunków polsko-amerykańskich po publicznie wyrażonym przez Bidena dążeniu do poprawy stosunków z Rosją,  nie wpłynie na ich współpracę wojskową, o czym świadczą ostatnie postępy w rozmieszczaniu elementów amerykańskiej „tarczy antyrakietowej” w tej aspirującej do hegemonii w Europie  Środkowo-Wschodniej, ale ten rozwój prawdopodobnie zostanie również wykorzystany jako zasłona dymna, aby przesłonić trwającą wspólną amerykańsko-niemiecką wojnę hybrydową przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polskiemu.

Amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​rozpoczęła rozmieszczanie elementów swojej „tarczy antyrakietowej” (MDS) w Polsce, - aspirującym hegemonie przestrzeni Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).
Decyzja ta wyprzedziła publicznie wyrażoną przez Bidena - w zeszłym tygodniu, podczas szczytu genewskiego z prezydentem Putinem, - chęć naprawy stosunków z Rosją, - co nieoczekiwanie postawiło w niepewności przyszłość stosunków polsko-amerykańskich.

Omówiłem pojawiające się różnice w wielkiej wizji strategicznej między tymi sprzymierzonymi narodami w analizie - w zeszłym tygodniu, w której również zbadałem ich możliwe konsekwencje.
Ta ostatnia zmiana pokazuje, że ich więzi na poziomie wojskowym pozostaną stabilne pomimo bardzo poważnych sporów politycznych.
 
Podczas gdy obecna liberalno-globalistyczna administracja amerykańska nie przepada za polską konserwatywno-nacjonalistyczną, stała biurokracja wojskowa, wywiadowcza i dyplomatyczna USA („ głębokie państwo ”) zgadza się, że geostrategiczne położenie tego kraju oznacza, że nie można z tego powodu poświęcać ich współpracy w zakresie MDS, nie mówiąc już o początkowym zbliżeniu z Rosją.
W tym momencie należy wspomnieć o kilku kwestiach wyjaśniających, aby czytelnik mógł lepiej zrozumieć rachunek strategiczny USA.
Poprawa stosunków z Rosją umożliwi USA przerzucenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej do regionu Azji i Pacyfiku - w celu bardziej agresywnego „powstrzymywania” tam Chin, a także wywołania azjatyckiego wyścigu zbrojeń, który miałby w tym pomóc.
 
Po całkowitym rozmieszczeniu MDS w Polsce, USA będą w stanie militarnie „powstrzymać” Rosję o wiele skuteczniej, - bez konieczności polegania na takiej samej liczbie żołnierzy jak wcześniej.
Co więcej, system ten pomoże częściowo uspokoić Polaków, że ich paranoidalne obawy przed „wyprzedaniem” Moskwie nie są uzasadnione, - co z kolei może uniemożliwić, lub przynajmniej spowolnić ewentualny zwrot Polski do Chin w odpowiedzi, którą zaproponowałem jest analiza przytoczona w pierwszym akapicie niniejszego artykułu.
Żeby było jasne, Rosja nie musi być nawet „powstrzymywana”, ponieważ nie ma agresywnych intencji wobec swoich sąsiadów, ale ten fałszywy pogląd został użyty w celu wykorzystania „ negatywnego nacjonalizmu ” krajów Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko niej samej - dla Amerykańskich celów.
W rzeczywistości sama koncepcja MDS jest kłamliwa, ponieważ nie ma na celu „ochrony” USA i ich sojuszników, ale podcięcie rosyjskich zdolności do drugiego uderzenia nuklearnego, a tym samym rozwinięcie przebiegłych planów Ameryki aby, - być może pewnego dnia umieścić Eurazjatycką Wielką Władzę w sytuacji nuklearnego szantażu.

Trwający dwie dekady nieoficjalny wyścig zbrojeń między tymi dwoma potęgami, który został wywołany decyzją Busha Jr. o wycofaniu się z traktatu o pociskach antybalistycznych (ABM), skłonił Rosję do podwojenia badań i rozwoju pocisków naddźwiękowych, - co niedawno doprowadziło Moskwę do osiągnięcia globalnej dominacji w tej dziedzinie.
Nie aspirowała do tej pozycji w agresywnych celach, a jedynie do obrony przed wspomnianym scenariuszem nuklearnego szantażu.
 
Mimo tego Polacy wcale tak tego nie widzą, ponieważ USA (a także w dużej mierze Niemcy) mistrzowsko manipulują swoim „negatywnym nacjonalizmem” w taki sposób, że wielu z tych ludzi, a zwłaszcza ich obecne kierownictwo, jest niemal patologicznie obsesyjne na punkcie „powstrzymywania” Rosji.
Traktują oficjalnie zadeklarowany cel MDS za dobrą monetę i mogą nawet rozkoszować się prowokowaniem Rosji, pomimo tego, jak niebezpieczne może to być dla nich w najgorszym scenariuszu wojny USA/NATO-Rosja.
Ten ostatni rozwój MDS prawdopodobnie zdoła zatem uspokoić ich myślą o militarnym wsparciu USA w przypadku, gdy skrajnie nieprawdopodobny strach Polski przed tak zwaną „rosyjską inwazją” kiedykolwiek się spełni.
 
Jednocześnie jednak USA i Niemcy prawdopodobnie nadal będą podważać obecny polski rząd z powodów ideologicznych, związanych z ich liberalno-globalistyczną wizją.
Ta schizofreniczna polityka militarnego wspierania go przy jednoczesnym wywracaniu go politycznie powinna być oczywista dla wszystkich obiektywnych obserwatorów, ale niestety większość Polaków jest zagubiona z powodu ich intensywnego „negatywnego nacjonalizmu” przeciwko Rosji.
Ich przywództwo wydaje się również naiwnie wierzyć, że rozmieszczenie MDS na ich terytorium może również politycznie uchronić ich przed trwającą amerykańsko-niemiecką wojną hybrydową , chociaż jest to tylko bezpodstawny błąd w myśleniu życzeniowym.
Rzeczywistość jest taka, że ​​Polską grają jej tak zwani „sojusznicy” znacznie gorzej, niż kiedykolwiek mogła zagrać nią Rosja.
 
MDS służy zatem kilku celom: umożliwia Stanom Zjednoczonym skuteczniej „powstrzymywać” Rosję;
w ten sposób umożliwiając ponowne rozmieszczenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej w Azji i Pacyfiku, aby bardziej agresywnie „powstrzymywać” Chiny;
i działa jak zasłona dymna, aby przesłonić trwającą Wojnę Hybrydową Waszyngtonu i Berlina przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polski przez powierzchowne zapewnienie ich o rzekomo „pozytywnych” strategicznych intencjach USA.
Niezależnie od Rządu w Warszawie, amerykańsko-polskie stosunki wojskowe pozostaną silne, nawet jeśli tylko dzięki ich współpracy z MDS, - co nie powstrzyma wspólnej wojny hybrydowej Waszyngtonu i Niemców z Warszawią.
Naiwne przekonanie, że jest inaczej, doprowadzi tylko do tego, że Polska jeszcze bardziej obniży siłę strategiczną.
 
Andrew Korybko Amerykański analityk polityczny  

Źródło:
http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2099
 
25 czerwiec 2021

Andrew Korybko 

  

Komentarze

 

To jest niewątpliwie głos Moskwy.
Ale w w potoku kłamstw i szczucia na Rosję w polskojęzycznych mediach, należy i ten głos wysłuchać tym bardziej, że całkowicie zgadzam się z ironicznym zdaniem Rosjan, że "Ameryka będzie bronić Polski - do ostatniego polskiego żołnierza".

2021-06-25
Artur Łoboda

  

Archiwum

"Polska prosi USA o obronę przed Rosją"
luty 16, 2008
PAP
Polityczna Niepoprawność
marzec 18, 2008
Marek Jastrząb
Ty i Twoje dzieci będą spłacać 58 tysięcy - wraz z odsetkami...
czerwiec 1, 2007
PAP/Rzeczpospolita
Miasto wielkie i kameralne
styczeń 12, 2008
www.krakow.pl
Felieton powielkanocny
marzec 31, 2008
Dariusz Kosiur
Z poradnika agitatora
czerwiec 19, 2003
Andrzej Kumor
NY Times: Dershowitz v. Finkelstein
kwiecień 13, 2007
przysłał ICP
Emigracja lekarzy czy propaganda?
lipiec 25, 2005
Adam Sandauer
Innowacje Holocaust Industry: Wypłacajcie odszkodowania dla... dzieci "ofiar Holokaustu"
maj 9, 2007
bibula.com
Wyboru już dokonano. Teraz pora na głosowanie
czerwiec 16, 2004
(PAP)
Termit i Termat - substancje które powaliły WTC 1,2 i 7 - prezentacja video.
wrzesień 26, 2006
Dorota
Mataczenie i kretactwa w Sadzie Rejonowym w Leczycy
wrzesień 13, 2006
Irena Starczynska
Izrael Szamir „PaRDeS – studium Kabały” Rozdział 4
marzec 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Notatki do felietonu
listopad 27, 2003
"Pomost"
Podręczny słownik polsko-polski
listopad 28, 2002
Piotr
Nicea to pomyłka
luty 4, 2004
PAP
Izrael Szamir Mur
marzec 23, 2009
Izrael Szamir
Wiwat populizm!
czerwiec 5, 2004
Koncert na "pozytecznych idiotow"
sierpień 12, 2003
Stanislaw Michalkiewicz
Przypomnienie
styczeń 2, 2007
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media