Największy miejski festiwal muzyczny po wschodniej stronie Wisły, gwiazdy światowego formatu, sześć dni koncertów – to wszystko od 8 do 13 lipca w Lublinie.
Inne Brzmienia Art’n’Music Festiwal to okazja do usłyszenia najciekawszych artystów, reprezentujących różne kraje i gatunki muzyczne. Organizatorzy od sześciu lat prezentują najbardziej wartościowe zjawiska z pogranicza gatunków, stawiają na oryginalność, wysoką jakość artystyczną oraz niezapomniane przeżycia estetyczne. W tym roku usłyszymy 26 zespołów z całego świata, wśród nich: Goldfrapp, Asian Dub Foundation, The Tiger Lillies i Yat-Kha na jedynych koncertach w Polsce. Edycją 2014 rozpoczynamy też cykl prezentacji najciekawszych wytwórni muzycznych. Jako pierwsza swój dorobek zaprezentuje Kilogram Records – wytwórnia Oli i Mikołaja Trzaski. Wstęp wolny!
W programie:
8.07 wtorek
Elizabth Harnik/Martin Brandlmayer/Mikołaj Trzaska
Zjednoczenie Soundsystem & Earl Jacob (Tisztelet)
Lekso Gremelaszwili i Męski Zespół Wokalny „Kairos” w programie „Pieśń Wieczności”
Sound Island
9.07 środa
Pafnuty’s Dream
Wacław Zimpel/Mark Tokar/Paweł Szpura
Shofar
10.07 czwartek
Serebryanaya Svadba (Srebrne Wesele)
Projekt „Mikołaj Trzaska Gra Różę”
The Tiger Lillies
11.07 piątek
St. Petersburg Ska Jazz Review
Shy Albatross
Iriao
Big Lao Che Band i Yegor Zabelov
Soft Eject
12.07 sobota
Asian Dub Foundation
Yat-Kha
Kruzenshtern & Parohod
Papa Bo Selektah
Sierhij Żadan i Sobaki w Kosmosie
13.07 niedziela
Goldfrapp
Asea Solo
The Bearfox
Felix Kubin i Mitch And Mitch
Cheer-Accident
Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festiwal to nie tylko muzyka. Miłośników kina na pewno zainteresują projekcje filmów gruzińskich. „Orient Station” to projekt przybliżający nieznanych szerzej artystów zza naszej wschodniej granicy. Odbędzie się wystawa fotografii ulicznej „Eastreet vol.2” oraz wystawa sztuki współczesnej „Ormiańska Arka”. Zostanie również zainaugurowany projekt międzynarodowych rezydencji „Laboratorium Sztuki Społecznej”. Przed nami liczne spotkania i debaty z pisarzami, artystami i intelektualistami z krajów Europy Wschodniej. W trakcie festiwalu będzie także funkcjonowała kluboksięgarnia wydawnictw z krajów Partnerstwa Wschodniego, Rosji i Polski. Najmłodsi zaś mogą uczestniczyć w „Małych Innych Brzmieniach”. Wszystkich, bez względu na wiek zapraszamy na „Opowieści Wschodniej Treści”, czyli inscenizowane baśnie i legendy pochodzące zza wschodniej granicy.
Tegoroczna edycja jest realizowana jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy ze środowiskami twórczymi i samorządami trzech miast wschodniej Polski.
|