sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
O czym marzą i jak się czują nasi widzowie w wieku lat kilkunastu, pod królewskimi rządami rodziców oraz szkolnych dostojników? Jak się czujecie i kim jesteście w kosmosie zależności i relacji?
Przyglądamy się Wam jak przybyszom z innej planety – czy rozpoznacie siebie w Automateuszu i Elektrinie? Czy wybrzmi z tego Lem? Czy to ważne i Wasze?
Z „Bajek robotów” i innych gwiezdnych opowieści Stanisława Lema czerpiemy tematy oraz konwencję bajki, która wcale nie chce przypominać bajki! Bo przecież młodzież nie wierzy w takie bzdury… A w co wierzy? W dobre początki? W dobre zakończenia? W ruch? A może w wielkie nic?
To tak jak my! Każde z nas ma swoją wersję – z ciekawości i dla zabawy wprawiamy je w ruch i podziwiamy: jak wielozadaniową maszyną może być ludzkie ciało! Chcecie spróbować?
Roboty robią robotę, a my pytamy: „Co to było?” i „Co Wy na to?”.
Czas na LEM_ONIADĘ!
LEM_ONIADA to spektakl teatralno – taneczny powstały w oparciu o twórczość Stanisława Lema ze szczególnym uwzględnieniem „Bajek robotów”. Tekst sztuki stworzyła Paulina Danecka, reżyserią zajął się Waldemar Raźniak. Spektakl w swoim założeniu skierowany jest do starszej młodzieży szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz liceów.
Myślą przewodnią LEM_ONIADY jest próba odtworzenia i zinterpretowania koncepcji przestrzeni wirtualnej – cyber przestrzeni. W tym celu wykorzystane zostały ramy twórczości i wyobraźni Lema. Spektakl nie jest jednak inscenizacją lektury szkolnej. Jest spektaklem o wartościach i o człowieku, stawia odbiorcy pytanie o jego miejsce w świecie. Pojawiają się w nim uniwersalne tematy i problemy obecnej młodzieży, która coraz częściej żyje wśród antywartości – mechanicznych relacji, mechanicznego ciała, braku komunikacji, ucieczki w sieć, nienawiści – w antyświecie.
Spektakl LEM_ONIADA został nagrodzony I miejscem w Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej 2017 w kategorii organizacji pozarządowych.
Reżyseria: Waldemar Raźniak
Tekst: Paulina Danecka
Scenografia: Matylda Sałajewska
Muzyka: Michał Paduch
Obsada: Magdalena Fejdasz, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk
Czas: 45 minut
Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.
|