20 września w godz. 15:00-20:00
21 września w godz. 12:00-20:00
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, a także… może pomóc potrzebującym. Już 20 i 21 września, przekonają się o tym odwiedzający Galerię Bronowice, w której po raz kolejny odbędzie się „Dobry Antykwariat”, orgaznizowany przez wolontariuszy Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
W piątek i sobotę, 20-21 września, w Galerii Bronowice wolontariusze Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej (...) ... więcej »
Już 21 września Wawel Truck odwiedzi Kraków! Interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i dobrej zabawy na poziomie Level Wawel będzie jedną z atrakcji podczas wydarzenia Mini Melts Kraków Run, którego marka Wawel jest partnerem. Przekonajmy się, dlaczego ten pojazd jest tak niezwykły.
Czekoladowa przygoda na najwyższym poziomie!
Wawel Truck wkracza na poziom zabawy Level Wawel! W magicznym wnętrzu interaktywnej ciężarówki n(...) ... więcej »
19 października 2024 możesz zrobić coś dobrego dla bezdomnych psów i kotów pod opieką Dog Rescue. W kilku filiach Biblioteki Kraków będzie trwać akcja „Książka za karmę” 🙂
W zamian za twój cenny dar, za zapełnienie pustego brzuszka bezdomniaka, będziesz mógł (mogła) wybrać dla siebie książkę.
Zrób to dla bezdomnych potrzebujących zwierzaków, okaż im swoje serce ❤ ❤ 🙂
Akcja będzie mieć miejsce w nastę(...) ... więcej »
Felicjanek 15/13
31-103 Kraków
Blisko od Wawelu, Głównego Rynku, Plant, Błoń oraz Parku Jordana.
tel 692415013, 600926466
e-mail: elipsa@kurs-rysunku.pl
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie
ul. Broniewskiego 4
32-500 Chrzanów
23-08-2024 - 25-10-2024
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
23 sierpnia 2024 roku (godz. 18:00) serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki Na Styku na wernisaż wystawy fotografii Łukasza Grudnia „Ślady łap„
Łukasz Grudzień od ponad 5 lat fotografuje czworonogi, skupia się na ich indywidualnym charakterze i wizerunku. Dla psiego portrecisty najważniejsza jest prostota przekazu, uwydatnienie głównego bohatera fotografii.
Wykonał ponad 400 sesji zdjęciowych. Każda z nich była całkowicie nową sytuacją zarówno dla pupila, jak i samego fotografa. Łukasz Grudzień zaznacza, że tylko spokój i odpowiednia ilość poświęconego czasu da niezwykłe efekty psiej i ludzkiej współpracy.
Ekspozycja dostępna do 25 października 2024 roku.
Po wernisażu, około godziny 18:40 przed wejściem do Domu Kultury odbędzie się pokaz posłuszeństwa psów przeprowadzony przez Szumak – centrum zwierzęcych spraw z Jaworzna. Trenerką będzie Agnieszka Górko. Cały przebieg pokazu pozostawmy słodką tajemnicą, a trenerki też często działają spontanicznie, całość zależy od warunków zewnętrznych wpływających na psiaki.
Zapraszamy do udziału w akcji "Zwiedzam powoli", która zachęca do głębszego poznania Wieliczki oraz promuje świadomą i odpowiedzialną turystykę. Wieliczka to miasto, w którym warto spędzić cały dzień, by poczuć autentyczną, górniczą atmosferę i zobaczyć wszystkie atrakcje.
W Wieliczce można zwiedzić Zamek Żupny – dawne centrum zarządzania królewskim solnym przedsiębiorstwem - z fantastyczną kolekcją cennych solniczek, dawnymi polichromiami i wejść na gotycką basztę - jedyną ocalałą wieżę obronną w mieście. Można zrelaksować się w Ogrodzie Żupnym i przejść się wokół Zamku. Na wędrówkę pośród przyrody zachęcają Parki: Kingi, Mickiewicza i „Stok pod Baranem”. Warto odwiedzić lokalne kawiarnie i restauracje, pospacerować i zachwycić się atmosferą historycznego, małopolskiego miasteczka. Nie można przegapić rynku, tężni, kościołów św. Klemensa i św. Sebastiana oraz klasztoru Franciszkanów.
Jeśli planujecie wizytę w Kopalni Soli, nie można pomijać wizyty na Trasie Muzeum (III poziom kopalni), która jest wliczona w cenę biletu. To dodatkowa godzina obcowania z majestatem Kopalni w komorach wypełnionych skarbami UNESCO.
Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie Instrukcja Zwiedzania Wieliczki www.wieliczkazwiedzam.pl. Jest tam szereg porad, o czym trzeba wiedzieć przed wycieczką do Wieliczki, jak przygotować się do wyprawy w głąb ziemi oraz co zwiedzić na powierzchni. Strona została tak pomyślana by korzystanie było łatwe, pomocą służy też Żupnik, który radzi jak najlepiej wykorzystać czas w górniczym mieście.
Już w najbliższy weekend w Myślenicach odbędzie wspaniałe sportowe widowisko.
Serdecznie zapraszamy na trybuny Hali Sportowej w Myślenicach, aby zobaczyć mecze czołowych polskich zawodników!!
Zawody zostaną rozegrane w 4 konkurencjach dyscypliny speed-ball.
Finałem wydarzenia będzie prezentacji zawodników, którzy otrzymali powołanie do Kadry Polskiej na sezon 2024.
Hala Sportowa w Myślenicach
15-16 czerwca 2024
Start wydarzenia: 10.00
Sponsorem Głównym Speed-ball Sportownia jest ORLEN.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Patronat Honorowy Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – Jarosława Szlachetki.
20 września w godz. 15:00-20:00
21 września w godz. 12:00-20:00
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, a także… może pomóc potrzebującym. Już 20 i 21 września, przekonają się o tym odwiedzający Galerię Bronowice, w której po raz kolejny odbędzie się „Dobry Antykwariat”, orgaznizowany przez wolontariuszy Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
W piątek i sobotę, 20-21 września, w Galerii Bronowice wolontariusze Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” już po raz trzeci zorganizują „Dobry Antykwariat”. Projekt ma na celu podarowanie książkom drugiego życia i jednocześnie pomoc podopiecznym Fundacji. Chętni, którzy zdecydują się wesprzeć potrzebujących, przekazując dowolną darowiznę, będą mogli wybrać dla siebie jedną z książek dostępnych w antykwariacie. Na półkach znajdą się pozycje z kategorii beletrystyka, poezja, literatura dla dzieci, książki kucharskie czy obcojęzyczne, a także tomiki poezji, wydane w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.
- Od kilku lat z przyjemnością współpracujemy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko", wspierając między innymi akcję „Dobry Antykwariat". Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy lepiej i skuteczniej pomagać, a w przypadku tej inicjatywy przy okazji promować czytelnictwo i dawać książkom drugie życie. Zachęcamy wszystkich miłośników literatury, rodziny, osoby kibicujące działalności Fundacji do udziału w wydarzeniu i dołożenia swojej cegiełki do szczytnego celu – mówi Aleksandra Błaszczak, Marketing Manager Galerii Bronowice.
Zebrane w czasie wydarzenia środki zostaną przeznaczone na wsparcie funkcjonowania ośrodka terapeutycznorehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz finansowanie budowy, wyposażenia i funkcjonowania ośrodka wytchnieniowego przy Warsztatach Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie.
„Dobry Antykwariat”, zlokalizowany w Galerii Bronowice na poziomie 0, będzie czynny:
20 września w godz. 15:00-20:00
21 września w godz. 12:00-20:00
Już 21 września Wawel Truck odwiedzi Kraków! Interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i dobrej zabawy na poziomie Level Wawel będzie jedną z atrakcji podczas wydarzenia Mini Melts Kraków Run, którego marka Wawel jest partnerem. Przekonajmy się, dlaczego ten pojazd jest tak niezwykły.
Czekoladowa przygoda na najwyższym poziomie!
Wawel Truck wkracza na poziom zabawy Level Wawel! W magicznym wnętrzu interaktywnej ciężarówki na każde dziecko czekają liczne niespodzianki, które zapewnią niezapomnianą rozrywkę. Animowane gry zręcznościowe to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i pokonania słodkich wyzwań. Dzięki specjalnym okularom VR najmłodsi mogą wyruszyć w wirtualną podróż rollercoasterem po fabryce czekolady Wawel, gdzie poznają tajniki produkcji słodyczy i dowiedzą się, dlaczego charakteryzują się one nie tylko pysznym smakiem, ale również krótkim i wartościowym składem!
Każdy odwiedzający Wawel Truck może zrobić sobie zdjęcie w scenerii oddającej jego nastrój, a następnie wysłać je na swój adres e-mail.
Całość zabawy w interaktywnej ciężarówce wieńczy wejście do słodkiej strefy, w której dzieci mogą skomponować mieszankę ze swoich ulubionych słodyczy, zabrać ją ze sobą i cieszyć się smakiem na królewskim poziomie!
Wawel Truck będzie można odwiedzić 21 września przy Błoniach Krakowskich, w godzinach 9:00 – 15:00.
Wawel jako partner Mini Melts Kraków Run przygotował żelki Travelki w różnych smakach, aby uczestnicy biegu mogli cieszyć się słodkimi przekąskami podczas wydarzenia.
Informacje o kolejnych imprezach z udziałem Wawel Trucka można śledzić na oficjalnych profilach marki Wawel na Instagramie i Facebooku.
Jan Chmielowski - słowo po polsku i po mandaryńsku.
Czas jesiennej pełni księżyca to okazja do celebrowania piękna przyrody, jak też do kultywowania więzi międzyludzkich przy dzieleniu się "księżycowym ciasteczkiem". Jest to jedno z najpiękniejszych świąt Kraju Środka, którym ludzie radują się pod gołym niebem i w kameralnej atmosferze. Wzruszająca mitologia związana ze świętem dodaje mu romantycznego, nostalgicznego kolorytu. Księżyc pozostaje jednym z najbardziej nośnych symbolów w całej kulturze azjatyckiej: jako łącznik tych, którzy do siebie tęsknią, zwierciadło iluzji w odbiciu wodnym i symbol pełni jako oświecenia. Aby kultywować harmonię przyrody i człowieka, uczcić wartość więzi rodzinnych i społecznych, a także szlachetność oraz utylitaryzm, jaką niesie nauka i kultura, pragniemy przywołać również postać Konfucjusza. Naszym koncertem uczcimy postać jednego z największych mędrców świata starożytnego, który był miłośnikiem muzyki, a w szczególności tej wykonywanej na cytrze. W programie usłyszymy klasyczne utwory chińskie wykonane na tradycyjnych instrumentach chińskich przez Annę Krysztofiak. Wiele spośród nich odwoływać się będzie w tytule bądź w treści do piękna księżyca, jesiennego wiatru i nostalgii. Opracowane przez Jana Chmielowskiego słowo w języku polskim i mandaryńskim obejmować będzie cytaty tematyczne z dzieł poezji i filozofii mandaryńskiej.
Wstęp wolny!
Miejsce: Ośrodek "Instytut Konfucjusza w Krakowie", ul. Oleandry 2A s. 3.04.
Czas: piątek 20 września godz. 17:00.
Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, multiinstrumentalistką w zakresie instrumentów dawnych i orientalnych, mgr historii sztuki. Wykonuje muzykę tradycyjną na szeregu instrumentów cazjatyckich, a także w tradycyjnej technice wokalnej. Jest najprawdopodobniej jedyną Europejką, która w stałym repertuarze wykonuje utwory nanguan w konserwatywnej stylistyce, co zostało docenione przez etnomuzykologów i sinologów obecnych na międzynarodowej konferencji CHIME w Lizbonie, w 2018 roku. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Abdou Ouardi, oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Safi, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d'Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium Taiwan Fellowship, w klasie muzyki nanguan, wydziału muzyki tradycyjnej w Taipei National University of the Arts, pod kierunkiem prof. Lin Po Chi. W latach 2015-2017 była dyrektorem artystycznym Festiwalu „Muzyka w Ogrodzie Chińskim” w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a festiwal ten był jej autorskim projektem. W jej dorobku znajdują się koncerty w kraju i za granicą (Czechy, Belgia, Luksemburg, Tajwan, Maroko). Jest aktywną realizatorką przedsięwzięć muzycznych i edukacyjnych. Zrealizowała szereg artystycznych grantów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o charakterze edukacyjnym i popularyzatorskim. Muzyką na instrumentach chińskich i japońskich uświetniała wizyty dyplomatyczne gości z Dalekiego Wschodu: księżnej Hisako Takamady, prezydenta Chin Xi Jinpinga, ministra obrony Chin Wanquan Changa, wiceministra kultury Chińskiej Republiki Ludowej Xiang Zhaoluna, i innych. Od 2019 roku współpracuje z festiwalem "Słowo i muzyka u jezuitów", jako wykonawca i kierownik artystyczny koncertów towarzyszących.
Czytelnia naukowa
Filia 21 Biblioteki Kraków
ul. Królewska 59
19-10-2024 -
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
9:00 - 18:00
19 października 2024 możesz zrobić coś dobrego dla bezdomnych psów i kotów pod opieką Dog Rescue. W kilku filiach Biblioteki Kraków będzie trwać akcja „Książka za karmę” 🙂
W zamian za twój cenny dar, za zapełnienie pustego brzuszka bezdomniaka, będziesz mógł (mogła) wybrać dla siebie książkę.
Zrób to dla bezdomnych potrzebujących zwierzaków, okaż im swoje serce ❤ ❤ 🙂
Akcja będzie mieć miejsce w następujących punktach ⬇
✅ GODZ. 9.00 - 18.00
Filia 21 ul. Królewska 59 Kraków
✅ GODZ. 9.00 - 14.00
Bibliotece Głównej przy ul. Powroźniczej 2
Filii 31 Biblioteki przy ul. J. Kantego Przyzby 10
Filii nr 49 Biblioteki os. Tysiąclecia 42 w
Filii nr 50 Biblioteki os. Kościuszkowskie 5
Filii nr 56 Biblioteki os. Zgody 7
Filia nr 57 Biblioteki u. Meiera 16c
Aby wybrać sobie książkę możesz przynieść:
✔ Karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, tych małych, starszych i CHORYCH też. Leki dla zwierząt, preparaty na kleszcze i pchły.
✔ Smakołyki, żwirek do kuwet, legowiska, smycze, obroże, miski, zabawki, koce oraz pozostałe psie lub kocie akcesoria.
✔ Każda ilość pieluch - rozmiar 3 i 4 (takie dla ludzi mogą być)
Starajmy się nie kupować najgorszych i najtańszych karm dla kociaków i psiaków... one też potrzebują dobrej karmy! Są najczęściej chore i niedożywione!
Jeżeli nie wiesz co kupić zapytaj nas podpowiemy Ci bardzo chętnie - filia 21