MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na pasjonujący wykład polifoniczny poświęcony tematyce gniewu! Spotkanie z prof. UAM dr. hab. Krzysztofem Moraczewskim odbędzie się w środę 31 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem.
W tradycji biblijnej i greckiej uznawana jest różnica między nienawiścią, słusznym gniewem i furią. Co znaczą dla nas dzisiaj te silne emocje? Jak możemy skanalizować uczucie gniewu i czy trzeba je tłumić? Czy(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert Urszuli Makosz i Kingi Rataj „Fiesta Iberica”, który odbędzie się w czwartek 1 czerwca o 20:30 w kościele ewangelicko-augsburskim.
„Fiesta Iberica”
Nic nie opowiada tak pięknie i prawdziwie o miłości jak muzyka. Dzięki miłości muzyka jest piękniejsza, a piękna muzyka ubarwia uczucia. Tak jest na całym świecie. O miłości mówią dźwięki i pieśni, w różnych języka(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na galę finałową 32. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia"! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 15:00 w Sali Kameralnej Kamienicy Naujacka (ul. Dąbrowszczaków 3). Galę uświetni poetycki koncert Marty Andrzejczyk (Śpiew korzeni, godz. 17:00, https://www.facebook.com/events/918773172756594), a także wystawa fotograficzna Zofii Barankiewicz, na której zobaczymy powstałe pó(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Marty Andrzejczyk pt. "Śpiew korzeni"! Wydarzenie towarzyszące Finałowi 32. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia" odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka (ul. Dabrowszczaków 3).
Marta Andrzejczyk (śpiew) wraz z Bartkiem Fedorowiczem (gitara) w ubiegłej dekadzie spotkali się w olsztyńskim Teatrze Eurytmia, założonym i prowadzonym przez Marię Jenn(...) ... więcej »
FEST MUZA 2023
Grasz w kapeli? Świat jeszcze o Was nie usłyszał?
W takim razie FEST MUZA jest właśnie dla Ciebie! 🔥🔥🔥
Rusza nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA 2023! Masz talent, sprzęt i nawet artystyczny pomysł na siebie - ale nie możesz się przebić przez wulgarne ograniczenia rynku? Brakuje Ci kasy, należytej promocji i sceny, na której mógłbyś się zaprezentować?
ZGŁOŚ SIĘ DO FEST (...) ... więcej »
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie z przyjemnością ogłasza nabór prac do Konkursu Literackiego O Różę Małego Księcia - najstarszego w naszym mieście konkursu literackiego skierowanego do dzieci i młodzieży! 💥
Konkurs adresujemy do uczniów olsztyńskich szkół podstawowych. Zmagania tradycyjnie odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII oraz w dwóch kategoriach rodzajowych: poez(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na galę finałową 32. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia"! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 15:00 w Sali Kameralnej Kamienicy Naujacka (ul. Dąbrowszczaków 3). Galę uświetni poetycki koncert Marty Andrzejczyk (Śpiew korzeni, godz. 17:00, https://www.facebook.com/events/918773172756594), a także wystawa fotograficzna Zofii Barankiewicz, na której zobaczymy powstałe pół wieku temu portrety najmłodszych mieszkańców Olsztyna.
Konkurs "O Różę Małego Księcia" to najstarszy w Olsztynie i jeden z najstarszych w Polsce konkursów literackich kierowanych do dzieci i młodzieży. Odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII, oraz w dwóch kategoriach gatunkowych: poezja i proza.
W tym roku mamy duży powód do radości, ponieważ na konkurs wpłynęło znacznie więcej prac niż rok temu. W najmłodszej kategorii zostały zgłoszone 24 prace (poezja: 13 prac, proza: 11 prac), w kategorii średniej 28 (poezja: 4 prace, proza: 24 prace), a w najstarszej kategorii wiekowej - 48 (poezja: 18 prac, proza: 30 prac). Łącznie na konkurs wpłynęło 100 prac od 93 uczestników (aż 7 osób startowało w obu kategoriach rodzajowych). Jurorki - Barbara Święcicka, Monika Szczygło i Agnieszka Kacprzyk - miały nie lada zadanie, żeby przeczytać wszystkie prace i wybrać te, które najpełniej do nich przemówiły! Ostatecznie, po długich negocjacjach, jury postanowiło wyróżnić 30 osób. Niemniej serdecznie gratulujemy i dziękujemy Wam wszystkim. Za to, że podzieliliście się z nami Waszą wrażliwością, refleksją nad światem oraz miłością do słowa.
Finał 32. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia"
4 czerwca (sobota) / godz. 15:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Marty Andrzejczyk pt. "Śpiew korzeni"! Wydarzenie towarzyszące Finałowi 32. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia" odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka (ul. Dabrowszczaków 3).
Marta Andrzejczyk (śpiew) wraz z Bartkiem Fedorowiczem (gitara) w ubiegłej dekadzie spotkali się w olsztyńskim Teatrze Eurytmia, założonym i prowadzonym przez Marię Jenny Burniewicz. Teraz zabiorą nas w muzyczną podróż do świata poezji, prozy dziecięcej i młodzieżowej.
Podczas koncertu usłyszymy piosenki m.in. Marii Jenny Burniewicz, które tworzyła i które towarzyszyły spektaklom Teatru Eurytmia. Powrót do muzycznych korzeni teatralnych pozwoli odpowiedzieć na pytania: jak jesień maluje liście, jak bardzo zabiegane są mrówki, jak smacznie śpią chaty we mgle, o czym śnią woda i niebo, czym tka złoty pająk gniazdo we włosach czarownicy. Podczas koncertu odkryjemy też wiele innych, czarownych zagadek!
Marta Andrzejczyk to olsztynianka, pieśniarka, animatorka społeczno-kulturalna, aktorka Białego Teatru w Olsztynie, monodramistka.
Bartek Fedorowicz to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie w klasie akordeonu. Jest wychowankiem olsztyńskiego zespołu Hitano. Współpracował z zespołem Romanca (obecnie z Gypsy Kings Tribute).
Wydarzenie odbywa się w ramach Finału 32. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia" https://www.facebook.com/events/922804608941371/?ref=newsfeed
Marta Andrzejczyk: Śpiew korzeni
4 czerwca (niedziela) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka (ul. Dabrowszczaków 3)
Wstęp wolny
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na pasjonujący wykład polifoniczny poświęcony tematyce gniewu! Spotkanie z prof. UAM dr. hab. Krzysztofem Moraczewskim odbędzie się w środę 31 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem.
W tradycji biblijnej i greckiej uznawana jest różnica między nienawiścią, słusznym gniewem i furią. Co znaczą dla nas dzisiaj te silne emocje? Jak możemy skanalizować uczucie gniewu i czy trzeba je tłumić? Czy gniew może prowadzić do buntu rozumianego jako protest społeczny?
Kontrkulturowa kontestacja lat 60. i 70. ubiegłego wieku uderzała w uwierającą rzeczywistość i często doprowadzała do sensownych zmian społecznych. W trakcie wykładu dowiemy się jak dzisiejsze ruchy sprzeciwu odwołują się do doświadczeń epoki „starszych” buntowników i czy mają podobną siłę.
Wykład polifoniczny zawiera elementy wykładu popularnonaukowego i ekspresji teatralnej, wzbogaconej fragmentami muzycznymi. Krzysztof Moraczewski, wychodząc od akademickiej formy wykładu, stanie się głównym aktorem zdarzenia teatralnego, bogato ilustrowanego fragmentami muzycznymi i tekstowymi z historii rock and rolla.
Krzysztof Moraczewski: Gniew
31 maja (środa) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem
Wstęp wolny
Kościół ewangelicko-augsburski, ul. Stare Miasto 1
01-06-2023 -
BEZPŁATNE
19:00
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert Urszuli Makosz i Kingi Rataj „Fiesta Iberica”, który odbędzie się w czwartek 1 czerwca o 20:30 w kościele ewangelicko-augsburskim.
„Fiesta Iberica”
Nic nie opowiada tak pięknie i prawdziwie o miłości jak muzyka. Dzięki miłości muzyka jest piękniejsza, a piękna muzyka ubarwia uczucia. Tak jest na całym świecie. O miłości mówią dźwięki i pieśni, w różnych językach. Każda inaczej, ale każda pięknie. I właśnie o miłości, tej z różnych zakątków świata, w kilku językach opowiedzą w pierwszym wspólnym projekcie Kinga Rataj i Urszula Makosz. Kinga to wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado, jedno z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Urszula specjalizuje się w muzyce żydowskiej, jest jedną z niewielu osób w Polsce wykonujących pieśni Żydów sefardyjskich.
Projekt „Fiesta Iberica” łączy te dwa światy, opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale nie tylko. Pieśni wybrzmiewają również w języku hebrajskim, greckim, hiszpańskim i neapolitańskim.
Wykonawcy:
Urszula Makosz – śpiew
Kinga Rataj – śpiew
Piotr Domagała – gitara
Paweł Pierzchała – fortepian
Krzysztof Cyran – gitara
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
URSZULA MAKOSZ, KINGA RATAJ: FIESTA IBERICA
1 czerwca (czwartek) / godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski, ul. Stare Miasto 1
Bilety: 30 zł
- bilety.mok.olsztyn.pl
- Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25)
- Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b)
- Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)