MOK Olsztyn zaprasza na wernisaż wystawy „ŁAGODNA HARMONIA NATURY” autorstwa Bartka Świąteckiego i Arka Stankiewicza. Otwieramy przestrzeń dla dwóch artystów, którzy w odmienny sposób interpretują temat pejzażu. Kuratorką wystawy jest Ewa W Czułowska. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka.
Wystawa „Łagodna harmonia natury” prezentuje twórczość Bartka Świ�(...) ... więcej »
Kraków kwitnie, a budząca się do życia natura nie tylko cieszy oczy, ale też motywuje do podejmowania działań. „O Kurczę! Już Wiosna”, pod takim hasłem w sobotę, 12 kwietnia, w Galerii Bronowice realizowane będą kreatywne warsztaty dla rodzin i towarzysząca im gra zręcznościowa z nagrodami.
Sobota, 12 kwietnia, w godz. 12:00-18:00, upłynie w Galerii Bronowice pod znakiem świetnej zabawy dla całych rodzin, realizowanej p(...) ... więcej »
MOK Olsztyn zaprasza na wernisaż wystawy „ŁAGODNA HARMONIA NATURY” autorstwa Bartka Świąteckiego i Arka Stankiewicza. Otwieramy przestrzeń dla dwóch artystów, którzy w odmienny sposób interpretują temat pejzażu. Kuratorką wystawy jest Ewa W Czułowska. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka.
Wystawa „Łagodna harmonia natury” prezentuje twórczość Bartka Świąteckiego i Arka Stankiewicza, którzy w odmienny sposób interpretują temat pejzażu. Pierwszy z nich, zajmujący się malarstwem abstrakcyjnym, przedstawia krajobrazy poprzez ekspresję koloru, formy i faktury, pozostawiając widzowi przestrzeń do własnych skojarzeń i emocji. Drugi, fotograf, uchwyca rzeczywiste scenerie, wydobywając z nich subtelne światło, strukturę i atmosferę. Kontrast tych dwóch podejść – swobodnej abstrakcji i precyzyjnej fotografii – tworzy dialog między rzeczywistością a jej artystyczną interpretacją, zapraszając odbiorców do refleksji nad pięknem natury i sposobami jej przedstawiania.
Kuratorka wystawy: Ewa W Czułowska
Wystawa potrwa do 17 maja 2025
ŁAGODNA HARMONIA NATURY
25 kwietnia 2025 (piątek) / godz. 18:00
Galeria Amfilada, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny
Kraków kwitnie, a budząca się do życia natura nie tylko cieszy oczy, ale też motywuje do podejmowania działań. „O Kurczę! Już Wiosna”, pod takim hasłem w sobotę, 12 kwietnia, w Galerii Bronowice realizowane będą kreatywne warsztaty dla rodzin i towarzysząca im gra zręcznościowa z nagrodami.
Sobota, 12 kwietnia, w godz. 12:00-18:00, upłynie w Galerii Bronowice pod znakiem świetnej zabawy dla całych rodzin, realizowanej pod hasłem „O Kurczę! Już Wiosna”. Motywem przewodnim będzie Wielkanoc. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję przygotować wspólnie świąteczne dekoracje w duchu less waste. Podczas upcyclingowych warsztatów podarują drugie życie nieużywanym przedmiotom i własnoręcznie stworzą pisanki oraz kurki. Wszystkie ozdoby powstaną z materiałów z recyclingu. Ze względu na komfort uczestnictwa, grupy warsztatowe liczyć mogą nie więcej niż 20 osób na godzinę. Nie zabraknie także atrakcji dla tych, którzy lubią wyzwania. Zadaniem biorących udział w zręcznościowej wielkanocnej zabawie będzie złapanie balonów-pisanek, umieszczonych w gigantycznej bańce. Na tych, którzy wykażą się świetnym refleksem i w ciągu 5 sekund złapią specjalną pisankę, czekać będą ukryte w niej upominki – czekolady i karty podarunkowe. Aby wziąć udział w grze trzeba spełnić warunek zakupowy. Wielkanocne wydarzenie poprzedzi konkurs na fanpage’u Galerii Bronowice. Zasady udziału są bardzo proste. Wystarczy napisać, w komentarzu pod postem konkursowym, jakie wyjątkowe zwyczaje świąteczne praktykuje się w rodzinie uczestnika. Autorzy trzech najciekawszych wpisów otrzymają nagrody w postaci kart podarunkowych do Galerii Bronowice. Konkurs potrwa do 10 kwietnia.
Wydarzenie „O Kurczę! Już Wiosna” odbędzie w sobotę, 12 kwietnia, w godz. 12:00-18:00, w Galerii Bronowice.
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice"
Kraków, os. Na Stoku 27b
03-04-2025 - 20-05-2025
BEZPŁATNE
wernisaż o godz. 18.00
Iwona Stolarczyk ukończyła krakowskie Liceum Sztuk Plastycznych. Jest absolwentką Akademii Pedagogicznej, a wcześniej Studium Nauczycielskiego, kierunek Wychowanie Plastyczne w Krakowie. Od 1998 roku jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Rokrocznie uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Swoje prace prezentowała na indywidualnych wystawach. Brała również udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych organizowanych przez krakowski Związek Polskich Artystów Plastyków. Specjalizuje się w malarstwie olejnym i akwarelowym oraz w technice pasteli.
Działalność artystyczną łączy z pracą dydaktyczną – pracowała między innymi w XI LO, gdzie opracowała autorski program nauczania plastyki. Od 30 lat (pomimo emerytury) pracuje w MDK im. A. Bursy jako instruktor plastyk. Wychowała kilka pokoleń pasjonatów sztuki. Wielu jej wychowanków doskonaliło umiejętności dalej – w Liceum Plastycznym, na Akademii Pedagogicznej oraz Akademii Sztuk Pięknych.
Na wystawie „Podróże wyobraźni”, zorganizowanej w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, artystka zaprezentuje malarstwo olejne.
Galeria Sztuki "Paleta Czasu" Liceum Sztuk Plastycznych CosinusYoung15+ w Krakowie, ul. Lublańska 38, bud. A3
24-02-2025 - 31-05-2025
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
08:00-18:00
Licealiści z krakowskiego Liceum Sztuk Plastycznych CosinusYoung15+ przygotowują się do Wystawy Międzysemestralnej. Wzorem artystycznych szkół wyższych zaprezentują swoje prace plastyczne na otwartej dla wszystkich wystawie, której wernisaż będzie miał miejsce 24 lutego 2025 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki „Paleta Czasu”, w siedzibie Liceum przy ul. Lublańskiej 38, budynek A3.
- Wraz z końcem I semestru roku szkolnego 2024/2025 pragniemy podzielić się z mieszkańcami Krakowa świeżą „porcją” artystycznych dokonań naszych licealistów – mówi dyrektorka liceum Justyna Kuśnierzowska. Zapewniam, że będą to prace ciekawe i różnorodne, bo każdy z naszych uczniów prezentuje indywidualne podejście do zadanych przez nauczycieli tematów i ten indywidualizm, pasja tworzenia i kreatywność są u nas pielęgnowane, cenione i rozwijane. Pokażemy rysunki i prace malarskie, które powstają pod kierunkiem Agnieszki Krzyżanowskiej-Kasjanowicz oraz Jacka Kasjanowicza. Zamierzamy również zaprezentować kilka prac rzeźbiarskich stworzonych w pracowni prowadzonej przez Karolinę Stefańską. Serdecznie zapraszam na nietuzinkowe spotkanie z młodą, nieokiełznaną i poszukującą sztuką.
Uroczyste otwarcie Wystawy Międzysemestralnej odbędzie się 24 lutego 2025 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki „Paleta Czasu”, w siedzibie Liceum Sztuk Plastycznych CosinusYoung15+ przy ul. Lublańskiej 38, budynek A3.
Zapraszamy osoby zainteresowane kandydowaniem na studia na kierunki Architektura, Wzornictwo, Architektura Krajobrazu, Projektowanie Wnętrz, Digital Design, Identyfikacja Wizualna lub sprawdzeniem się w meandrach rysunku odręcznego w trakcie kursu całorocznego w roku szkolnym 2024/2025, a także młodzież przygotowującą się do Liceum Plastycznego. Zajęcia pozwalają nie tylko poznać arkana tej pięknej sztuki w zakresie architektury i projektowania ale również zapoznać się z wymaganiami uczelni wyższych na konsultacjach z pracownikami naukowymi.
Zajęcia prowadzone są w profesjonalnej pracowni kursu rysunku przez architektów, członków SARP i IARP, doktora inż. arch. nauczyciela akademickiego oraz magistra inż. arch. WAPK z doświadczeniem branżowym i dydaktycznym. W programie przedstawiamy system pracy projektanta, prezentujemy oryginalne oprogramowanie CAD, którym dysponuje nasza pracownia, a przede wszystkim prezentujemy sztukę rysowania w technice ołówkowej i nie tyko. Zajęcia odbywają się w Pracowni Elipsa przy ul. Felicjanek 15/13 oraz w plenerach Krakowie. Ilość osób w grupach ograniczona, naszą ideą jest wysoki poziom nauczania, nie przepełniamy grup. Pracownia jest wyposażona w środki do dezynfekcji, środki czystości.
Naszym atutem jest praktyczna wiedza w zakresie projektowania oraz doświadczenie w nauce rysunku od 1998 roku. Elipsa jest jednym z najdłużej działających kursów rysunku w Krakowie.
Dla osób całkowicie początkujących, a także osób zaawansowanych przygotowaliśmy tematykę stosowną do wybranego lub planowanego kierunku studiów. Kurs rysunku jest również doskonałym sposobem na zwiedzenie Krakowa i spędzenie czasu dla osób z poza miasta. Rysujemy obiekty zabytkowe, a także zieleń parkową i architekturę współczesną oraz tematy zajęć całorocznych i tematy egzaminacyjne m.in. podstawy perspektywy, zasady tworzenia brył prostych, modelowanie brył w rysunku itp.
Kurs rysunku architektonicznego po odwiedzeniu naszej pracowni rysunkowej oraz zapoznaniu się z systematyką kursu może stać się przedwstępem do dłuższej pracy na całorocznym kursie rysunku Elipsa. Systematycznie, cierpliwie i powoli wprowadzamy w arkana rysunku odręcznego. W roku szkolnym 2023/24, wszyscy nasi kursanci dostali się na Politechnikę Krakowską, Wzornictwo Przemysłowe i wybrane kierunki.