POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
  »  13-06-2024czwartek
Rafał Kaźmierczak: Przeszłości
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
dobro@mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
18:00
BEZPŁATNE
» Plastyka
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy prac Rafała Kaźmierczaka "Przeszłości". Wernisaż odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godz. 18:00 w Galerii Dobro.

Wystawa prezentuje zbiór tryptyków, które stanowią przekrój twórczości artysty wykonanej w technice oleju. Jest to szlachetna technika fotografii, która zbliżona jest do estetyki malarstwa olejnego. Odbitki olejne charakteryzują się miękkim, subtelnie rozmytym światłem, płynnymi przejściami tonalnymi i delikatną kolorystyką, co stwarza niepowtarzalną atmosferę i głębię. Dzięki właśnie tym cechom wystawa ta wpisuje się w nurt piktorializmu, który odegrał istotną rolę w historii fotografii, przyczyniając się do uznania fotografii jako formy sztuki. Zastosowana technika daje ogromną możliwość ingerencji artysty w powstający obraz, a to sprawia, że każda praca jest unikatowa i jedyna w swoim rodzaju.
Rafał Kaźmierczak urodził się w 1980 r. w Łodzi. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Fotografią pasjonuje się od dzieciństwa. Na przestrzeni lat ewoluowały zarówno fotografowane przez niego tematy, jak i stosowane techniki. W swoich ostatnich pracach skupia się na człowieku, z wykorzystaniem tradycyjnych technik fotografii, w tym technik szlachetnych. W 2015 r. uzyskał prestiżowy tytuł Artiste Fédération Internationale de l'Art Photographique (AFIAP) oraz tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP), zaś w 2018 r. tytuł Excellence Artiste Fédération Internationale de l'Art Photographique (EFIAP).
Dotychczas jego prace można było oglądać na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych i pokonkursowych w kraju i za granicą, a także w czasopismach związanych z
fotografią artystyczną. Jednymi z najważniejszych wystaw indywidualnych są m.in. Sansara (2017), Srebrne portrety (2016), ONE (2015), minimal AKT, Shapes (2014). Rafał Kaźmierczak jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień fotograficznych na całym świecie, m.in. GRAND PRIX salonu "Zena / Woman Strakonice", Czechy (2017), brązowy medal w kategorii "Fine Art Nude" konkursu "PX3 Prix de la Photographie", Paryż, Francja (2017), zwycięzca w konkursie „Alternative Processes” Black and White Magazine USA (2016), Excellence Award w konkursie „Portfolio” Black and White Magazine USA (2016), tytuł “Best Author” w “3rd Exhibition of Photography Portrait” Serbia (2014)

Rafał Kaźmierczak: Przeszłości
13 czerwca (czwartek) / godz. 18:00
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
Wstęp wolny
https://www.mok.olsztyn.pl/
Miejsce:
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
Godz.
18:00
13-06-2024 czwartek

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury